זירת רצח, ארכיון
ארכיון | צילום:

מכה לפרקליטות ולמשטרה: בית המשפט המחוזי בלוד ביטל היום (שני) את כתב האישום שהוגש נגד נור יחיא, בת 35 מטייבה, בגין שידול לרצח בעלה. מדובר בתיק שנחשב לתיק דגל של ימ"ר מרכז במשטרה ושל פרקליטות מחוז מרכז. לפי כתב האישום, שהוגש באוקטובר 2014, שידלה האישה את המאהב שלה לרצוח את בעלה ואבי ילדיה.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בין היתר, הציגה הפרקליטות בבית המשפט הודעות טקסט בהן לכאורה משדלת יחיא את המאהב לחסל את בעלה ומעדכנת אותו לגבי מקום הימצאו. בהסתמך על חומרי החקירה האלה הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד 3 נאשמים. לראשון בהם, עומר עזאם, יוחסו עבירות רצח, לנור יחיא יוחסה עבירה של שידול לרצח שבגינה ניתן לגזור מאסר עולם, ולנאשם השלישי, יוסף עזאם, בן דודו של עומר, יוחסו עבירות של קשירת קשר וסיוע לאחר מעשה.

בית המשפט לפרקליטות: "רדו מהעץ"

מהיום הראשון הכחישו שלושת הנאשמים כל מעורבות ברצח ושתקו בחקירתם. עורכי הדין שלהם טענו שוב ושוב שהמשטרה לא תופסת את הרוצח האמיתי ושהם חפים מפשע, וגם הרכב השופטים בראשות מנחם פינקלשטיין רמז בדיונים לפרקליטות שאין מספיק ראיות ושכדאי להם "לרדת מהעץ". היום הפרקליטות חזרה בה, והשופט ביטל את כתב האישום נגד נור וזיכה אותה. עומר עזאם, שהואשם תחילה ברצח, הואשם בסופו של דבר במסגרת עסקת טיעון בהחזקת נשק שלא כדין, ובמסגרת האישום ברצח הוא הורשע ונשלח לשלוש שנות מאסר.

"אנחנו מרוצים מאד שבית המשפט קיבל את עמדתנו", אמרו לחדשות 2 Online עורכי הדין גיא אבנון וצבי אבנון המייצגים את נור. "וכמה סמלי שהשחרור הזה מתבצע סמוך ליום האישה הבינלאומי". עורכי הדין אורי ברעוז ונדיר ברנסי, שמייצגים את עומר עזאם הביעו גם הם סיפוק מכך ש"בית המשפט קיבל את העמדה שמרשנו לא קשור לרצח הזה".

בפרקליטות הסבירו את ההחלטה ואמרו כי: "עם הגשת כתב האישום סברה הפרקליטות כי קיימת תשתית ראייתית המבססת סיכוי סביר להרשעה. לאחר ניהול ההליך, ובהתאם למדיניות הפרקליטות לבצע בחינה מתמדת של עמדותיה, על פי ההתפתחויות בתיק והקשיים הראייתיים העולים ממנו, סברה הפרקליטות כי לא נותר עוד סיכוי סביר להרשעה ובהתאם לכך הוחלט במקרה זה לחזור מכתב האישום".