"תכננו את הרצח מראש" | צילום: חדשות 2

רצח הילי סובול - הראיות שהובילו לכתב האישום: על אף הערכות לפיהן שירי סובול רק סייעה לבן זוגה דוד ערן ברצח אחותה התאומה, בזירה נאספו ממצאים שהעידו על כך שהיתה מעורבת ברצח, שתוכנן בקפידה זמן מה לפני ביצועו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

כבר בתחילתה של חקירת הרצח המזעזע בתל אביב, דוד ערן קשר עצמו למעשים שיוחסו. אולם בשלב מתקדם של החקירה הבינו החוקרים כי מדובר ברצח מתוכנן היטב וכי ערן עצמו לא פעל לבדו.

בנתיחת גופתה של הילי סובול ז"ל נמצאה חתיכה מסכין שני, פרט לזו שנמצאה בזירת הרצח. הדבר חיזק את ההערכה כי הרצח בוצע באמצעות שני סכינים והוביל את החוקרים פעם נוספת לזירת האירוע מספר ימים לאחר התרחשותו בכדי לנסות ולמצוא את חלקו השני.
כמו כן, ערן סירב לשחזר את הדקירה במקום הרצח, אך תיאור הדקירות כפי שציגו לחוקריו בשתי ידיו כך העלה כי הן בוצעו באמצעות שני כלים נפרדים.

ערן בבית המשפט
ערן בבית המשפט | צילום: פלאש 90

מתחילת החקירה סברו החוקרים כי שני הנאשמים היתה מעורבות בתכנון הרצח, על כן לאורך החקירה עד לכתב האישום סברו כי יש להאשים את השניים בעבירות רצח ולא בעבירות פחותות מכך. כך גם לאחות.

"לשירי היתה מעורבות בתכנון המוקדם של הרצח", אמרה עו"ד זהר דולב מפרקליטות מחוז תל אביב. "היתה המעורבות בכך שהיא נטעה בדוד ערן את הרעיון ואת הצורך לרצוח. בנוסף, מעשיה בזמן המעשה עצמו כשהיא צופה ברצח ומדווחת שמדובר במישהו זר לצד המעשים שלה אחרי הרצח מלמדים על מעורבותה ברצח עצמו".

לדברי דולב, ערן עצמו טען כי ביצע את הרצח יחד עם סובול. "הנאשם מספר לעצור אחר שהם תכננו ביחד את הרצח מראש, הם גם הצטיידו לצורך כך עם כפפות ועם בגדים להחלפה לאחר הרצח", הוסיפה.

"נכשלו פעמיים לפני ביצוע הרצח"

מכתב האישום שהוגש הבוקר (חמישי) נגד סובול וערן, עולה כי השניים קשרו קשר במטרה לגרום למותה של הילי, ולאחר שנכשלו פעמיים החליטו לבצע את המעשה בדירת המשפחה. בנוסף, השניים הואשמו בקשירת קשר לביצוע פשע וכן בשיבוש הליכי משפט.

_OBJ

שירי סובול התלוננה בפני ערן פעמים רבות על אחותה, ושלחה לו מסרונים בהם כתבה, בין היתר: "נמאס לי לגור עם המשוגעת הזו", "שתמות, זה מה שאני רוצה" ו-"הלוואי שערבי או מחבל ידקור אותה". כך, על פי כתב האישום, נטעה אצלו את הרצון והצורך לגרום למותה של המנוחה במטרה שתפסיק לפגוע בה, וכן בקשר הרומנטי בין השניים.

בנוסף נטען כי ערן הוא זה שביצע את הרצח בעצמו, ודקר את הילי 130 פעמים, ושירי התקשרה למשטרה ומסרה דיווח כוזב לפיו אחותה נדקרה על ידי זר. בהמשך סייעה לערן להתנקות, להחליף בגדים ולהסתתר בחדרה של אימן של התאומות.

עד שהגיעו השוטרים לזירה הוציאה שירי את ידית דלת החדר מבחוץ, על מנת למנוע כניסה לחדר, והסתירה את בגדיו של ערן כמו גם את הסכינים והכפפות. סכין נוספת החביאה שירי מאחורי ארון. לאחר מכן השניים תיאמו גרסאות, וסיכמו כי ידווחו כי ערבי דקר את המנוחה ואילו ערן ניסה לסייע לה.