רה"מ לשעבר אולמרט, ארכיון (צילום: גיל יוחנן)
בדרך להסדר כולל? | צילום: גיל יוחנן

האם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והפרקליטות בדרך להסדר כולל? פרקליטו של אולמרט עו"ד איל רוזובסקי פנה לפרקליט המדינה שי ניצן וביקש להיפגש עמו בימים הקרובים. ההערכה היא כי מטרת הפגישה היא ניסיון להגיע - ערב הערעור בתיק טלנסקי - להסדר בכלל הפרשיות המיוחסות לאולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק לפני כשבועיים זיכה בית המשפט העליון את אולמרט מאחד מסעיפי השוחד נגדו, אך הותיר על כנה הרשעה בסעיף שוחד נוסף במסגרת פרשת הולילנד. במסגרת הערעור קוצר עונשו של אולמרט מ-6 שנים לשנה וחצי בלבד.

שי ניצן, ארכיון (צילום: Olivier Fitoussi /FLASH90)
יסכים להסדר? פרקליט המדינה שי ניצן | צילום: Olivier Fitoussi /FLASH90

במקביל אמור להיפתח בקרוב ערעורו של אולמרט על גזר הדין במשפט טלנסקי, ששלח אותו ל-8 חודשי מאסר. הפרקליטות מצידה מערערת על זיכויו של אולמרט בתיק ראשונטורס, וטרם הוחלט כיצד לנהוג בנושא ההקלטות של שולה זקן, מהן עולה לכאורה חשד לשיבוש מהלכי חקירה.

ההערכה היא כי שאיפת הצדדים היא להגיע להסדר כולל בכל הפרשות השונות, במסגרתן ייקבע עונש מוסכם לאולמרט, תיסגר חקירת המשטרה בנושא ההקלטות של זקן ושני הצדדים ימשכו את ערעוריהם. בפרקליטות סירבו הערב (שני) להתייחס לפרסום, אך פרקליטי אולמרט מסרו בתגובה: "פנינו לפרקליט המדינה בהצעה לקיים פגישה. פגישה שכזו טרם התקיימה".