סיפורו של עובדיה שלום מעורר לא מעט סימני שאלה. לפני 22 שנה הורשע ברצח על פי ראיות נסיבתיות בלבד. למרות שהסנגוריה הציבורית ביקשה מזמן לפתוח מחדש את התיק, לפרקליטות לקח שבע שנים להעביר להם את המוצגים מהזירה. כעת מאמינים עורכי דינו כי ניתן להוכיח כי עובדיה יושב על רצח שלא ביצע.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בבית שבו מתגוררת משפחתו בבית שמש, עובדיה שלום מעולם לא ביקר. הוא גם לא היה באף אחת מהלידות של בנותיו. הוא וזוגתו קטי לא היו ביחד מחוץ לבית הסוהר. היא הכירה אותו שנתיים אחרי שהתחיל לרצות עונש מאסר עולם, כשהתקשר אליה בטעות יום אחד מהכלא. שיחות הטלפון בין השניים נמשכו שלושה חודשים עד שהשניים החליטו להיפגש, וקטי עשתה לראשונה את הדרך מבית שמש לבית הסוהר בבאר שבע.

הפגישות בין השניים הופכות לתכופות יותר. משפחתה של קטי מתנגדת לקשר ביניהם, אבל היא לא מוכנה לוותר. "הכי הרבה רציתי להיות בהיריון ולעשות את עובד מאושר", מקריאה קטי מתוך יומן אישי שכתבה בעבר. "זה הדבר היחידי שעובד חלם עליו וגם את זה הגשמתי לו".

שמואל לוינסון ועובדיה שלום
צילום: מתוך "עובדה" באדיבות קשת

הבת הבכורה, איילי, היום בת 16. ומאז שהיא זוכרת את עצמה, יש לה אבא טלפוני. הוא אף פעם לא נוכח פיזית, אבל הוא לא מפסיק להתקשר, והוא בקי בכל פרט ופרט בחייה.
"מאז שנולדתי, אין לי אבא בבית, אבל יש לי אבא שאיתי תמיד, בכל שנייה ובכל מצב", מספרת איילי על הקשר המיוחד שנרקם עם אביה למרות מאסרו.

משפחת שלום נמצאת בקשיים כלכליים. קטי רוב הזמן לא עובדת והם חיים על דמי אבטלה ומה שעובדיה מצליח לקבץ מהחברים שבחוץ. אך המשפחה נשארת אופטימית. הפעם זה נראה כאילו אחרי שנים של מאבק חסר סיכוי, משהו יכול להשתנות. ועדיין עובדיה מבין שגם אם תוכח חפותו, זה ייקח עוד זמן רב.