אילוסטרציה (צילום: פלאש 90 - חן לאופולד)
צילום: פלאש 90 - חן לאופולד

15 חודשי מאסר הוטלו השבוע על חייל צה"ל שדקר את חברו ליחידה שהעליב את הרב שלו בעזרת שתי סכיני מטבח גדולות. במסגרת גזר הדין שנקבע בהתאם להסדר טיעון, הוטלו על הנאשם 15 חודשי מאסר בפועל, 6 חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי על סך 1,500 שקלים, בגין חבלה בכוונה מחמירה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, ישבו שני החיילים במגוריהם במחנה "אדם" כשהחלו בויכוח בשאלת קיומו של אלוהים. לאחר מכן כינה הנפגע את רבו של הנאשם, הרב אמנון יצחק, בכינויי גנאי, אז התרגש הנאשם והחל לאיים על הנפגע. "אני אדקור אותך, אני אביא סכין, אני אחתוך אותך", איים הנאשם, אותו ייצגו רס״ן מירב הרשקוביץ ומנחם שטאובר.

חברים של השניים הפרידו ביניהם, אך מאוחר יותר כשיצא הנפגע לעשן, חזר הנאשם ואיים כי "אני אשחט אותך כמו חזיר", ו"הלילה אתה מת". הנאשם התנפל על הנפגע בעזרת שתי סכיני מטבח והחל לדקור את הנפגע בידו וברגלו.

הנפגע הצליח לחמוק והחל לברוח, אז נעצר התוקף על ידי חיילים מהבסיס. "מדובר בעבירות חמורות ומכוערות, שאין להם מקום בחברה מתוקנת - ודאי שלא בתוך בסיס צבאי, בו נדרשים חיילים לשרת זה לצד זה", נכתב בכתב האישום. "הדברים אמורים ביתר שאת כאשר עסקינן בעבירות אלימות שמעורב בהן נשק קר שפגיעתו עשויה להיות קטלנית".