ניר מעוז
קורבן עלילה. ניר מעוז | צילום: חדשות 2

רוני בן ארבון, שהואשם כי העליל עלילה נגד ניר מעוז, מוסיף לפעול נגדו, הפעם בחסות בית המשפט והמשטרה: בן ארבון, שהואשם כי בדה ראיות במשפט הרצח של בני הזוג נורית ונח מעוז, הגיש תלונה למשטרה נגד בנם בגין אלימות ואיומים. בן ארבון טוען כי מעוז, ששירת בעבר במשטרה, מאיים עליו באמצעות חבריו השוטרים. הוא אף הוציא בקשה לצו הרחקה נגד מעוז.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות תלונתו של בן ארבון, שהואשם כי שיגר לפני מספר שנים מכתבים אנונימיים למשטרה בהם טען כי ראה את ניר מעוז יוצא מדירת הוריו בליל הרצח, זימן השבוע בית משפט השלום בירושלים את מעוז לדיון בעניין. במהלך הדיון טען מעוז: "הדברים המיוחסים לי לא היו מעולם".

"התגברתי בקושי על ניסיון הכללה שלי ברצח הוריי", הוסיף מעוז. "אני לא עוקב אחרי המבקש. אינני פועל דרך קשרים שלי לברר עליו פרטים. אני כיום כבר לא שוטר".

לדברי מעוז, בן ארבון ממשיך להעליל עליו עלילות. "ב-29 בפברואר העירו אותו שוטרים בדפיקות חזקות על הדלת וצעקות לפתוח", הוא טוען. "הוא שלח את המכתבים ב-2012 והתיק נגדו נמשך ונגרר ומאפשר לו להמשיך לפגוע, ואילו כשהוא פונה לביהמ"ש, לפתע ביהמ"ש פועל ביעילות מדהימה ושולח אלי זימון באמצעות שוטרים".

מעוז. הודה בבידוי ראיות
דניאל מעוז | צילום: גיל יוחנן, חדשות

שופט בית משפט השלום דוד גבעוני קבע בדיון כי טענותיו של בן ארבון להטרדה משוללות כל יסוד. "בן ארבון לא הציג תשתית כלשהי, ולא ראשונית, לטענות ולמעשים שהוא מייחס למעוז", טען גבעוני, שאף הורה לבן ארבון לפצות את מעוז בעקבות הוצאות המשפט.

במכתב, שנשלח בין היתר לפרקליטות ולבית המשפט, התחזה חברו של דניאל מעוז לעד ראייה, שלכאורה צפה באחיו ניר כשהוא יוצא מבית ההורים בלילה בו נרצחו. לאחר מכן הודה בן ארבון כי שלח את המכתב לבקשתו של דניאל. דניאל הורשע בעקבות כך בשיבוש הליכי משפט, מלבד הרשעתו ברצח המזעזע של הוריו.