צפו בסיפורים המעניינים של 9.5 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
ביהמ"ש דחה את עתירת בית"ר ירושלים | צילום: רויטרס, חדשות

דרמה בליגת העל בכדורגל: בית המשפט המחוזי בלוד דחה את עתירת בית"ר ירושלים לקיים את המשחק מחר (שני) נגד מכבי חיפה באצטדיון טדי בעיר, למרות עונש הרדיוס שהטיל עליה בית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשל עונש הרדיוס, המשחק אמור להתקיים באצטדיון המושב בפתח תקווה, אך הבעלים של הקבוצה אלי טביב הודיע כי קבוצתו לא תתייצב למשחק באצטדיון בשל חשש לשלום הציבור והגעת כמות אוהדים גבוהה בהרבה מזה שיכול האצטדיון לאכלס.

אתמול אמר איש העסקים יעקב שחר, הבעלים של מכבי חיפה, כי אם בית"ר לא תתייצב למשחק - גם קבוצתו לא תתייצב. עם זאת, בשלב זה עדיין לא ברור כיצד תנהג בית"ר, מכיוון שהעונש על אי התייצבות למשחק הוא הורדת ליגה.

אלי טביב ארכיון (צילום: פלאש 90)
בעלי בית"ר ירושלים אלי טביב | צילום: פלאש 90

ממועדון בית"ר ירושלים נמסר בתגובה להחלטת בית המשפט: "לאור ההחלטה ולאור העובדה שלאף גוף לא אכפת משלום הציבור, למרות הערכת מודיעין משטרתית והצהרות מחנות האוהדים של שני המועדונים, איננו מוכנים לקחת סיכון והקבוצה לא תופיע למשחק מחר".

"לא הכסף הוא שאמור להנחות וגם לא עקרון השוויוניות והספורטיביות, כי אם חיי אדם והאחריות לשלום הקהל", נמסר עוד מהמועדון. "אין אנו לוקחים את האחריות על קיום אירוע שכזה ולכן מיותר להופיע ולחכות שאולי לא יקרה דבר מחוץ או בתוך המגרש. חבל לנו כי רק נשיא מכבי חיפה מר יעקב שחר שותף כמונו לדעה כי אין טעם לקיים את המשחק באצטדיון המושבה".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את החלטת שופט בית המשפט המחוזי לאשר את עריכת משחק ליגת העל מחר בין בית״ר ירושלים למכבי חיפה באצטדיון המושבה כתוצאה מעונש הרדיוס שהוטל על הקבוצה. מעמד בית הדין של ההתאחדות, יושרתו וסמכותו זכו פעם נוספת לגיבוי, וראוי שכך ינהגו כל הקבוצות והאוהדים. אנו מאמינים כי השכל הישר, אהבת הספורט והאחריות הציבורית יגברו על כל שיקול אחר, ומייחלים למשחק מוצלח עבור כל הצדדים״.