פסיקת בית המשפט. צפו
יפצה על הפוסטים? יגאל סרנה | צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ורעייתו נגד העיתונאי יגאל סרנה: הזוג נתניהו הגיש היום (ראשון) כתב תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד עיתונאי "ידיעות אחרונות" יגאל סרנה בגין לשון הרע והוצאת דיבה - בעקבות פוסטים שפרסם עליהם בפייסבוק. השניים דורשים מסרנה פיצויים בגובה 279,243 שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי כתב התביעה, סרנה "ביצע עוולה באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות - והכל מתוך מטרתו המוצהרת כמעט לנסות ולבייש את התובעים, לשפוך את דמם ולהלבין את פניהם ברבים". עוד נכתב בתביעה כי סרנה "מתמיד במשך זמן רב בניסיוניותיו האובססיביים לפגוע בתובעים בכל מחיר ולרמוס את שמם הטוב מתוך זדון ורשעות לשמה".

בני הזוג נתניהו, ארכיון
"רוצה להלבין פנינו", הזוג נתניהו | צילום: פלאש 90

התביעה מגיעה בעקבות שני פרסומים של סרנה בעמוד הפייסבוק שלו מוקדם יותר החודש. באחד מהם הוא טען כי שרה נתניהו גירשה את ראש הממשלה מרכבם. "כשבלילה נעצרת שיירת ראש הממשלה הכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד ועוד מאבטחים ומגינים ורכבים ונפלט ממנה בחושך אל כביש 1 בצעקות גבר לא צעיר שהוא עילת הכל, כי אישה אחת לא רוצה שהוא יישאר איתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה ובעצם את כל המדינה, זה חלק מהחיים", כתב.

לאחר מכן פירסם סרנה תמונה מעובדת בה נראה, לכאורה, ראש הממשלה כשהוא עוטה ברדס וממתין בצד הכביש. "בבאב אל ואד, לצד כביש אחד, מחכה רודן זעיר בחושך לטרמפ. קחו אותו", כתב סרנה.

לדברי הזוג נתניהו, סרנה עשה "שימוש ציני ואכזרי במעמדם הרם של התובעים, תוך שהוא חודר לחייהם הפרטיים ומפרסם אודותיהם כזבים ותמונות ערוכות ומסולפות שלהם, במטרה להסית את הציבור כנגדם ולבזותם".