אין תמונה

העימותים סביב הר הבית עוברים לבית המשפט? בית משפט השלום בירושלים ממתין בימים אלה לתשובות הפרקליטות מדוע נחלצה לעסוק ולדאוג לאינטרסים של ווקף המוסלמי ולא לקיים דיון בנושא תביעה שהגיש עו"ד איתמר בן גביר נגד הווקף והמשטרה בגין פגיעה בפרטיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני חמישה חודשים, בחול המועד סוכות, סייר פעיל הימין איתמר בן גביר במתחם הר הבית. לאחר זמן מה החל לקרוא לעבר אנשי הוואקף שעקבו אחריו "עם ישראל חי" דבר שהוביל לעיכובו והוצאתו בכפייה מהמתחם תוך כדי ליווי משטרתי.

בעקבות המקרה החליט עו"ד בן גביר לתובע את המשטרה על עיכוב לא חוקי ועוגמת נפש, בסכום של 50 אלף שקלים. אולם משטרת ישראל אינה הנתבעת היחידה. לטענת בן גביר, אנשיו של הווקף נצמדו ועקבו אחריו בזמן הסיור. ועל כן החליט לתבוע את הווקף בסכום של 70 אלף שקלים על הפרת חוק הגנת הפרטיות.

"בית המשפט מתבקש שלא לדון בבקבשת התובע"

הפרקליטות השיבה לבית המשפט על התביעה נגד המשטרה, הווקף המוסלמי לא התייחס ולא הגיב. משכך עמד בית המשפט השלום בירושלים לקבל החלטה ולפרסם פסק דין בתביעה, אלא שאז הגיע לבית המשפט הודעה חריגה של הפרקליטות. "המדינה בוחנת את עמדתה באשר לעצם אפשרות התביעה נגד הנתבע 2 (הוואקף המוסלמי)". לפיכך, מתבקש בית המשפט שלא לדון בבקשת התובע למתן פסק דין בהעידר הגנה נגד הנתבע 2 (הווקף)", נכתב בהודעה.

"הפרקליטות מגינה על הוואקף שרוצה למחוק את האחיזה היהודית בירושלים?!" תהה ע"ד בן גביר והמשיך, "הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להמתין עם פסק הדין על ארגון שמבזה את בית המשפט ואפילו לא מגיש כתב הגנה? איפה בית ראש הממשלה?"

גם בית המשפט מבקש כעת הסברים מה מקור הסמכות של הפרקליטות לעניין הווקף, וכאן מתברר שההחלטות בעניין הזה התקבלו בדרגים בכירים הרבה יותר, במשרד ראש הממשלה ומשרד החוץ.

האפשרות שבית משפט בישראל יפסוק נגד הוואקף המוסלמי שפועל מטעם ממשלת ירדן - מדאיגה כנראה את הדרג המדיני בירושלים. ועכשיו מחפשים שם פשרה.

תגובת הפרקליטות:
"פרקליטות המדינה לא מייצגת את הווקף, אלא רק את מדינת ישראל. משהוגשה בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה נגד הווקף, ביקשה המדינה לבחון אם יש לה עמדה בעניין טרם מתן פסק הדין, בחינה זו טרם הסתיימה".