מאסר חמור לרוצח מצומת אלון שבות: בית המשפט הצבאי גזר היום (חמישי) שני מאסרי עולם על מאהר אלהשלמון, פלסטיני שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בצומת אלון שבות בחודש נובמבר. בפיגוע נרצחה דליה למקוס ז"ל ונפצעו ישעיה הורוביץ וישי כץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש דצמבר האחרון הוגש כתב אישום חמור נגד אלהשלמון, בגין עבירת גרימת מוות בכוונה ועבירות נוספות. על פי כתב האישום, "הנאשם החליט לבצע פיגוע נגד יהודים ולגרום למותם וזאת בדרך של דריסת אדם. הוא אף רכש שני סכינים על מנת להבטיח כי אם לא יצליח לדרוס אדם למוות, ישלים את ביצוע הרצח באמצעות דקירות סכין".

דליה למקוס ז"ל
נרצחה בפיגוע. דליה למקוס ז"ל | צילום:

עוד עולה מכתב האישום כי ביום הפיגוע, לאחר שמסר לאשתו צוואה, יצא הנאשם לחפש אחר קורבנות. כשהגיע לצומת אלון שבות, הבחין הנאשם בדליה למקוס ז"ל, האיץ את מהירות רכבו ופגע בה. הנאשם יצא מרכבו כשהוא מצויד בסכין, רץ לכיוונה של המנוחה ודקר אותה באמצעות הסכין שוב ושוב, כ-20 דקירות, בעוד היא זועקת לחייה, עד שנפחה את נשמתה.

בעודו אוחז בסכין, המשיך הנאשם והסתער לעבר ישי כץ ודקר אותו. לאחר שהגיע למקום אדם נוסף שהתיז לעבר הנאשם גז פלפל, פנה הנאשם לתקוף גם את ישעיה הורוביץ שהגיע למקום, ובמהלך מאבק שהתפתח בין השניים, דקר אותו מספר דקירות. לבסוף, נורה הנאשם על ידי מאבטח.

המחבל: מאהר אלהשלמון (צילום: תקשורת שב"כ)
"כתב צוואה, רכש סכינים ורצח". אלהשלמון | צילום: תקשורת שב"כ

בתיעוד הפיגוע שהגיע לידי חדשות 2 נראה החשוד כשהוא נוסע בכלי רכב פרטי ומנסה לפגוע בלמקוס, תושבת תקוע, שעמדה בטרמפיאדה בקרבת היישוב. שניות לאחר מכן הוא יוצא מהמכונית ומתחיל במסע הדקירות הרצחני - תחילה בבת ה-26, ולאחר מכן באנשים נוספים שהיו בקרבת מקום. האירוע התרחש בתחנת אוטובוס שנמצאת ממול לזו שממנה נחטפו, ובהמשך גם נרצחו שלושת הנערים הישראלים לפני כשמונה חודשים.