אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שלישי) תשע שנות מאסר בפועל על שוטר שביצע עבירות מין חמורות בחברו לשירות. השופטת קבעה בהחלטה: "עבירות המין שעבר הנאשם נמנות על החמורות, הבזויות, השפלות והמכוערות שבעבירות מסוגן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

השוטר הורשע בעבירות של מעשה מגונה בנסיבות אינוס, יותר משמונה עבירות של פגיעה בפרטיות, עבירות כלכליות ועבירות נוספות. על פי כתב האישום, השניים נהגו לבלות יחד ובמספר הזדמנויות ניצל הנאשם את היותו של הקורבן שיכור כדי לבצע בו מעשים מיניים. הוא אף תיעד את המעשים בוידאו, כשקורבנו אינו מודע למתרחש.

המחלקה לחקירות שוטרים טענה כי "הנאשם ביצע את העבירות תוך ניצול פערים משמעותיים בינו לבין המתלונן - הן מבחינת הגיל והן בהיותו בכיר ממנו בשירות, הכל תוך הפרת אמונו של מי שהיה עבורו חבר קרוב וראה בו דמות של אח גדול".

"כפייה מינית כלפי קורבן חסר יכולת להתגונן"

עוד טענו במחלקה כי "הכול נעשה לצורך ביצוע עבירות המין וסיפוק יצרים ולשם גזילת פרטיותו וכספו של הקורבן. מדובר באיש חוק שהפר אותו ברגל גסה".

השופטת מרים דיסקין כתבה בגזר הדין: "נסיבות ביצוע העבירות בפרשה זו משוות להן חומרה יתרה ומיוחדת. מדובר בסדרה ארוכה של מעשים רבים, חוזרים ונשנים, שנפרסו על פני תקופה ממושכת ובוצעו בדרך של כפייה מינית כלפי קורבן חסר יכולת להתגונן".

עוד נכתב בגזר הדין כי "אלה מעשים שבוצעו על ידי חבר בחברו הקרוב, שניצל באופן מחפיר ובוטה את החברות ואת האמון שהיו ביניהם, ניצל את שכרותו של הקורבן ואת ערפול הכרתו וביצע בו את זממו תוך השפלתו ורמיסת עצמיותו וכבודו כאדם".