דני דנקנר, ארכיון (צילום: נעה חסלוביצר)
דני דנקנר, ארכיון | צילום: נעה חסלוביצר

ועדת השחרורים שליד השב"ס נענתה הבוקר (שני) לבקשתו של האסיר דני דנקנר, לקיצור עונשו בשליש. דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, הורשע במסגרת עסקת טיעון בשורה של עבירות מרמה והפרת אמונים ונידון לשמונה חודשי מאסר. משמעות החלטת הוועדה היא כי הוא ישוחרר מבית הסוהר בעוד מספר שבועות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דנקנר החל לרשות את עונשו בבית הכלא חרמון בחודש נבמבר 2014 על פי החלטת ועדת השחרורים הוא צפוי להשתחרר בתאריך ה-21 במארס. בבקשה ציינו פרקליטיו, עורכי הדין עמית חדד, שני אילוז ואושר רובינגר כי הוא ייכנס לתכנית לפיקוח תעסוקתי וייקח חלק בקבוצת תמיכה פעם בשבוע.

שותפו של אולמרט לתא. דנקנר (צילום: יותם רונן)
בדרך הביתה, דנקנר | צילום: יותם רונן

עוד ציינו עורכי הדין כי דנקנר שילם את הקנס שהוטל עליו כמעט במלואו - כמיליון שקלים. בפנייתו לוועדת השחרורים, הביע איש העסקים לשעבר חרטה עמוקה על המעשים שבגינם הורשע, הוא ציין כי יש לו שישה ילדים וכי הוא מתכוון לפעול בהתאם לתכנית השחרור שתיקבע עבורו.

בהחלטת בא כוחו של היועמ"ש בוועדה, נכתב כי "אנו נסכים לשחרורו המוקדם של האסיר, בין היתר לאור התרשמות חיובית של גורמי הטיפול ולאור העובדה שבא כוחו של האסיר הציגה לי קבלות על תשלום הקנס". עוד נכתב כי לתקופת התנאי של המאסר, יישמר צו עיכוב היציאה מהארץ לאיש העסקים לשעבר.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.