סיפקה ראיית זהב נגד אולמרט. שולה זקן (צילום: עידו ארז)
שולה זקן | צילום: עידו ארז
יממה לפני הכרעת הדין בפרשת טלנסקי - תיק שנפתח מחדש עקב החומרים שחשפה שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט לא מתרגשת: בשיחה עם חדשות 2 Online ביקשה זקן להתנער מכל קשר לפרשה ההיא, בה זוכה אולמרט ביולי 2012 - פרשה שנפתחה מחדש בעקבות ההקלטות שחשפה לאחר שחתמה על הסכם עדת מדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה זה ענייני? מה זה קשור אליי?", תהתה זקן. "זה קשור אליו. אלה דברים שהוא עשה ושהוא יגן על עצמו", אמרה.

לזקן אין כל ציפיות מיוחדות מהדיון מחר, בו אולמרט עלול להיות מורשע בפרשה נוספת - זאת לאחר ההרשעה בפרשת הולילנד, והעונש שהוטל עליו בעקבותיה - 6 שנות מאסר בפועל שטרם החל לרצות: "אני לא מרגישה שום דבר לגבי מחר. הייתי שם וזהו, נגמר הסיפור".

במהלך החקירה הנגדית בנובמבר האחרון, זקן אף הצהירה כי היא יודעת שהיא "עדיין רוצה לשמור עליו (על אולמרט), מאמינה לו ואוהבת אותו", זאת למרות שחתמה על הסכם עד מדינה וחשפה חומרים מפלילים עליו.

"על מה יש לי להתחרט?"

זקן אמרה כי היא לא מתחרטת על חשיפת ההקלטות שאמנם סיבכו עוד יותר את אולמרט, אבל תרמו לקיצור משמעותי של עונש המאסר שריצתה: "אני מתחרטת? על מה?", השיבה בשיחה.
מחר, כאמור, ימסרו שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, שדנו בפעם השנייה בפרשת טלנסקי, את הכרעת הדין השנייה בתיק. בית המשפט העליון הורה לפתוח מחדש את התיק בעקבות הסכם עדת המדינה עליו חתמה זקן - וההקלטות ששחררה בתמורה.

"את חייבת אותי". אולמרט וזקן (צילום: רויטרס)
לא מתחרטת. זקן עם אולמרט | צילום: רויטרס


בהכרעתם של השופטים מיולי 2012 נקבע כי ייתכן שהכספים שהועברו לאולמרט מאיש העסקים מוריס טלנסקי היו למטרות פוליטיות ולא למטרות פרטיות. אולמרט טען בזמנו שכלל לא קיבל כספים - אולם בהמשך טען שמאות אלפי השקלים שהועברו אליו היו למטרות פוליטיות.

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, סירב להגיב לדברים לבקשת חדשות 2 Online.