הורשע. לוזון, ארכיון
הורשע. לוזון, ארכיון | צילום: חדשות 2

במסגרת הסדר טיעון שנחתם בין פרקליטו, עו"ד אבי חימי, לבין הפרקליטות, הורשע היום (חמישי) איציק לוזון, מנכ"ל מכבי פתח תקווה בכדורגל לשעבר, בעבירת קבלת נכס שהושג בפשע, וזאת במקום העבירות המקוריות שיוחסו לו במסגרת פרשת הסחיטה באיומים שנחשפה לפני כשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום שהוגש במקור נגד לוזון כבר בחודש אפריל 2014 ייחס לו שורת עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, התפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה וגניבת רכב. אלא שבמסגרת הסדר הטיעון, לוזון הודה בעבירות של הסגת גבול, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירה של שימוש ברכב ללא רשות. הוא הורשע בצמוד להודאתו בעבירות הללו.

"הנאשם נשוי, אב לילדים וסב לנכדים", אמר חימי. "הוא הגיע למצב כלכלי קשה, חובות, צ'יינג'ים. מאיש מוכר וידוע הוא הפך לאיש שנתמך על ידי אחיו. הוא נפגע כלכלית מהפרשה. הוא טעה ומעד, אך פה צריך לסיים את העונש שלו בקול אחר".

הפרשה החלה כשאולם אירועים ביפו קרס כלכלית באופן פתאומי ובעל המקום עזב את הארץ כשהוא מותיר אחריו עשרות זוגות ללא מענה בדרך לחתונה. מרבית הזוגות שילמו מראש על החתונה אבל מצאו את עצמם מול דלתות נעולות.

היחידה המרכזית של מחוז תל אביב פתחה בחקירה שהובילה לשני חשודים מרכזיים: לוזון והעבריין איתן חייא, שריצה בעבר מאסר ממושך בארץ ובחו"ל, ואף כונה בעבר "ראש המאפיה הישראלית בארה"ב".

השניים הקימו עסק משותף שבמסגרתו חברו לבעלי אולם החתונות ושכרו ממנו את הנכס. בשלב מסוים השותפות הפכה למסכת איומים כלפי הבעלים של המקום שעליו ניסו להשתלט. מחומר החקירה עלה כי השניים סחטו בנוסף אנשי עסקים אחרים בסכומים שנאמדים בעשרות מיליוני שקלים.