האזינו לקטע מהשיחה עם זקן (צילום: מוטי קמחי)
זקן בדיון בבית המשפט, ארכיון | צילום: מוטי קמחי

זקן בדרך לחופשי: שישה חודשים אחרי שהחלה לרצות את עונשה, בעקבות הרשעתה בקבלת שוחד בפרשת הולילנד, אישרה היום (שני) ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר את בקשתה של שולה זקן לקצר את עונשה - 11 חודשי מאסר. ראש לשכתו של אולמרט לשעבר תצא לחופשי ב-26 בינואר, לאחר שתרצה כשני שליש ממאסרה - שבעה מתוך 11 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפני הוועדה לשחרורים שליד שירות בתי הסוהר נאמר כי התנהגותה של זקן הייתה טובה וכי על פי ההתרשמות היא אינה נזקקת לשיקום. לאחר שחרורה, היא תידרש להתייצב פעמיים בחודש בתחנת משטרה ונאסר עליה לצאת את הארץ עד תום תקופת הרישיון - התקופה אותה הייתה אמורה לרצות בכלא, עד ה-6 ביוני.

עופר בר טל, שייצג את זקן מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר בתגובה להחלטה: "אני מודה לוועדה שהחליטה לשחרר את מרשתי, אני מברך את גברת זקן שחוזרת לחיק משפחתה, אני סבור שהיא תפתח דף חדש בחייה".

בסביבתה של זקן הוסיפו כי היא "אינה זקוקה לשיקום, אין לה התנהגות עבריינית, היא הייתה מחוברת בטבורה לאדם מאוד ספציפי. כל עוד היא הייתה מחוברת אליו היא ביצעה את העבירות, ברגע שהתנתק החיבור, הוא התנתק לנצח ללא כל ספק, היא לא תעבור עבירות נוספות". פרקליטיו של אולמרט סירבו להגיב להחלטת השחרור המוקדם.

עם אולמרט באחד הדיונים בבית המשפט (צילום: פלאש 90, עומר מירון)
עם אולמרט באחד הדיונים בבית המשפט | צילום: פלאש 90, עומר מירון

זקן: "עוד יבוא היום שיהיה לי מה להגיד"

ביולי האחרון התייצבה זקן בבית הכלא נווה תרצה לתחילת ריצוי מאסרה. עם הגעתה לשערי הכלא אמרה: "לא פשוט לדבר על תחושות ביום כזה, אני יותר חושבת על המצב במדינה שלנו ועל החיילים שיחזרו הביתה בשלום. צריך להשאיר את החיים בפרופורציות הנכונות, וזה לא נכון לחשוב רק על עצמך. בימים האחרונים אלו היו עיקר המחשבות שלי - על החיילים שלנו, ושהמנהיגים שלנו יקבלו את ההחלטות הנכונות למען עם ישראל".

לאחר מכן פנתה זקן בדברים לכלי התקשורת הרבים שהגיעו לסקר את כניסתה: "אני רוצה להודות לכם שאתם מלווים אותי כל הזמן וניפגש שוב בעוד זמן קצר. כמו שאמרתי ביום גזר הדין, עוד יבוא היום שיהיה לי מה להגיד. זה עוד לא היום הזה".

מאז, הספיקה זקן להופיע בבית המשפט ולהעיד נגד הבוס שלעבר אולמרט במסגרת פתיחתו המחודשת של תיק טלנסקי, עדות שכללה חשיפת הקלטות מביכות במיוחד משיחות עם ראש הממשלה לשעבר - שהקליטה בחשאי ואשר היו אלה שהביאו לפתיחת התיק.

זקן נשלחה ל-11 חודשי מאסר בפועל במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמה בפרשת הולילנד. בתמורה לעונש המאסר הקצר יחסית הוסכם כי המשטרה תוכל להשתמש בראיות שהציגה לחוקרים, ראיות שמצביעות לכאורה על שיבוש הליכי חקירה שבוצעו על ידי ראש הממשלה לשעבר אולמרט.