הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד דני ביטון, אביו של הזמר אייל גולן, בגין שורת עבירות חמורות ובהן שידול קטינות לזנות ושיבוש מהלכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבוע חשף כתבנו גיא פלג את הסדר טיעון שנחתם עם ביטון, שבו נקבע כי ירצה שנתיים מאסר וישלם 50 אלף שקל פיצויים לכל אחת משלוש המתלוננות.

ביטון נאשם בהבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות, בניצול קטינים לזנות, בשיבוש מהלכי משפט ובהשמדת ראיה.

על פי כתב האישום, נהג ביטון לפגוש במעריצות של בנו, נערות בגילאים 15-20, וניצל את רצונן להימצא בקרבת גולן כדי לשדלן לספק שירותי מין לו ולחבריו. תוך ניצול מצבן האישי והכלכלי, הוא קנה את הסכמתן למעשים.

ביטון הוזמן בעבר לשימוע לקראת כתב אישום בגין מספר עבירות מין, בהן שידול קטינות לזנות. עו"ד רוויטל סוויד טיפלה בתיק, ומאז כניסתה לפוליטיקה ושיבוצה ברשימת "המחנה הציוני", העבירה את התיק לעו"ד ששי גז.

זו הייתה חקירה שהסעירה את המדינה: לפני כשנה וחצי, הכוכב אייל גולן נחשד בקיום יחסי מין עם קטינות ובשימוש בסמים בחברתן. גולן נעצר ונחקר, אבל אז התברר כי הקטינות העלילו עליו עלילה.

למרות שהתיק נגד גולן נסגר בהיעדר ראיות, החקירה חשפה עבירות פלילות לכאורה שביצע אביו, דני ביטון - האב שנטש את אייל בילדותו וחזר לחייו בשנים האחרונות ועל פי החקירה ניצל את כמיהתן של קטינות, רובן ממשפחות הרוסות, לקרבתו של בנו.

"מה שאת צריכה אל תדאגי, תביאי מישהי זורמת"

החקירה חשפה כי ביטון סידר להן פגישות עם בנו, איפשר להן לנסוע ברכב ההופעות, קנה להן בגדים ואירח אותן במלונות. באחת ההקלטות המפלילות, שנחשפו בעבר במהדורה המרכזית, נשמע ביטון מבקש מהקטינה לצרף את חברותיה למפגשים: "את מי את מביאה? תביאי מה שיהיה, גם כן אחרת, זורמת".

כמו כן הבטיח לה ביטון כי "מי שתרוויח לכל אורך הדרך זו רק את - כל הופעה את באה איתי באוטו הגדול, נהנית מכל רגע. מה שאת צריכה אל תדאגי, נקנה לך".

לאחר סגירת התיק נגד גולן, הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום כנגד אביו ולהאשימו בהבאת קטינות לזנות בנסיבות מחמירות. בסך הכול, נטען, פגע ביטון בלפחות שבע קטינות. מאז, בחשאי, התנהל משא ומתן בין פרקליטיו של ביטון לבין הפרקליטות כדי להגיע להסדר שיחסוך ניהול משפט ועדויות של הקורבנות. בימים הקרובים ייתכן שהתיק, שכונה "משחקי חברה", יגיע לקו הסיום שלו עם שליחתו של ביטון לכלא.