התכוון להוריש נכסי נדל"ן לחב"ד? אגייאר (צילום: בנימין יורביץ, 'הקול החרדי')
התכוון להוריש נכסי נדל"ן לחב"ד? אגייאר | צילום: בנימין יורביץ, 'הקול החרדי'

לקראת ההכרזה הרשמית בישראל על מותו של המיליארדר גומא אגייאר, עתרה תנועת חב"ד לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה להכיר בזכותה על שני נכסים שבבעלות אגייאר סמוך לכותל. הנימוק של התנועה - התחייבות של אגאייר בעבר, לטענתם, לתרום את הבתים עבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמעט שלוש שנים מאז שנעלם וכחודשיים לאחר שהוכרז כמת בארה"ב, תוגש היום (שני) לבית המשפט בירושלים בקשה להכרה במותו של המיליארדר האמריקני גומא אגייאר גם בישראל.

על רקע מאבקי הירושה המרים הניטשים סביב ההון שהשאיר, עתרה באחרונה תנועת חב"ד לבית המשפט בדרישה להכיר בבעלותה על שני נכסים שבבעלות אגייאר, אשר הקצה אותם בזמנו לצרכי התנועה. בעתירתה טוענת חב"ד כי למרות שאינה מופיעה בצוואתו של אגייאר, על בית המשפט להתחשב בהצהרותיו בעבר של המנוח לתרום את הנכסים לטובת העמותה.

מדובר בשתי דירות השוכנות במיקום אסטרטגי בירושלים סמוך לרחבת הכותל המערבי. להערכת מומחי נדל"ן מדובר בנכסים היקרים ביותר בישראל למטר רבוע, בשווי כולל של עשרות מיליוני דולרים.
 
הממונה מטעם בית המשפט על נכסי אגייאר בישראל, עו"ד מאיר הלר, הכחיש את הידיעה על טענת בעלות מצד חב"ד. "מעולם לא שמענו שום טענה על הנכסים האלה מטעם התנועה", אמר עו"ד הלר. "אנחנו סבורים שהגשת התביעה ערב ההכרזה על מותו היא סוג של צעד טקטי".