מני נפתלי, נתניהו
יתראו בבית המשפט. נפתלי ובני הזוג נתניהו | צילום:

אב הבית לשעבר יעיד נגד ראש הממשלה ורעייתו, המשטרה צפויה לפתוח בבדיקה: יומיים לאחר פרסום דוח מבקר המדינה, שמתח ביקורת חריפה על ההתנהלות הבזבזנית במעון ראש הממשלה, ולאחר שבמשפחת נתניהו הטילו את מרבית האשמה על אב הבית לשעבר מני נפתלי, הוא צפוי להעיד היום (חמישי) נגדם במשרדי להב 443, בתמורה לחסינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נפתלי צפוי להיפגש היום עם ראש היחידה לחקירות הונאה שצפוי לגבות ממנו עדות בפרשה - ולהתחייב בפניו שכל החומר שימסור לא ישמש כנגדו. ההערכה היא כי עקב החומרים שימסור נפתלי לשוטרים, לא יהיה מנוס מלהורות בהמשך על פתיחת חקירה.

"מרשי הגיע למסור את האמת בפרשה, מתנהל נגדו מסע הפחדה שאין בכוונתו להיכנע לו. הוא הקורבן בפרשה הזו", מסר עו"ד עופר אלמוג, אחד מפרקליטיו של מני נפתלי.

בהודעת משרד המשפטים נמסר היום כי במסגרת בדיקת החומר שהועבר ממשרד מבקר המדינה בעניין מעונות ראש הממשלה "התבקש ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה להשלים את גביית עדותו של מר נפתלי וזה העביר את הטיפול בנושא למפקד יחידת להב 433. לאחר קבלת חומרים אלו ובחינתם יחד עם חומרים נוספים שבידינו, תתקבל החלטה לגבי המשך הטיפול בחומר הנבדק".

"מכלול החומרים הנוגעים לדו"ח מבקר המדינה שפורסם, כמו גם חומרים נוספים אשר הועברו אל משרדנו ממשרד המבקר ושלא נכללו בדוח הביקורת, וכן חומרים נוספים הנוגעים לעניין, נבחנים כעת כמקובל בידי הדרגים המקצועיים בפרקליטות המדינה, על כל היבטיהם. לאחר בחינת החומרים הם יועברו להחלטת היועץ המשפטי לממשלה".

נפתלי לבני הזוג נתניהו: "תתביישו לכם"

שלשום, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס, השיב נפתלי לטענות שהושמעו נגדו על ידי אנשי הליכוד ומקורביו של נתניהו. "הייתי המום", תיאר מני נפתלי את תחושותיו לאחר שהתבשר על טענותיו של נתניהו נגדו. "לא התכוונתי בכלל להגיע לסיטואציה הזאת. אני ממש פגוע. אני ממש לא מאמין שהגעתי למצב הזה. אני בסך הכל תובע על זה שפגעו בי בעבודה. כל עובדי משרד ראש הממשלה יודעים בדיוק מי זה מני נפתלי".

עם זאת, לגופו של עניין, מני נפתלי סירב להגיב לטענות שהשמיעו היום מקורביו של נתניהו. "אני כרגע לא מגיב על זה", הוא השיב לעיתונאים ששאלו אותו על תוכן הדברים של הליכוד. "יש את הנתונים, יש דברים שממש לא קשורים ספציפית למני נפתלי. אף אדם לא החזיק שם יותר משנה".

מני נפתלי, ארכיון
נפתלי במסיבת העיתונאים, שלשום | צילום: חדשות

"אדון וגברת נתניהו, תתביישו לכם", הוסיפה פרקליטתו של נפתלי, עו"ד נעמי לנדאו, בפתח מסיבת העיתונאים. "בחלומות השחורים ביותר שלו, מני לא דמיין שראש הממשלה ורעייתו ישקרו כך לציבור, באופן נפשע, ינהלו קמפיין אישי להשחרת דמותו בכל מחיר, רק משום שמני נפתלי מבקש למצות את זכויותיו החוקיות כעובד".

"מר נתניהו, האם אתה מאשים את מר מני נפתלי ברכישת מאות בקבוקי אלכוהול ואינספור נרות?", תהתה לנדאו. "האם המטרה הפוליטית שלך מקדשת את כל האמצעים? איך אתה מעז לקשור את מני נפתלי להוצאות של המעון הרשמי בירושלים וגם לבית הפרטי שלך בקיסריה, שממומן בכספי הציבור?".

בליכוד הציגו דוגמאות ל'בזבוזים' של נפתלי: "יש לנו תקציב גדול ואני יכול להזמין מה שאני רוצה"

בליכוד מסרו בתגובה שתי דוגמאות לניהול משק הבית של מני נפתלי. במפלגה שיתפו עדויות לכאורה, מתוך תצהיר עובד המעון אמנון זכאי: "באחד המקרים הכינה עפרה שמעון ארוחת ערב למשפחת נתניהו, אך מני נפתלי השליך לפח", טענן בליכוד. " הוא הזמין על דעת עצמו כמויות מזון גדולות ממלון פלאז'ה. כששמעון שאלה אותו למחרת מדוע עשה כן, השיב שיש לנו הסכם מסגרת ותקציב גדול, ואני יכול להזמין מה שאני רוצה'".

מעון ראש הממשלה בירושלים
מעון ראש הממשלה בירושלים | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

מתוך תצהיר של עובדת בית ראש הממשלה, עפרה שמעון, שהציגו גם כן בליכוד בתגובה לטענות נפתלי: "אני נהגתי להעביר למני רשימת מצרכים לפי צרכי הבית. נכחתי מספר פעמים רב שמני רכש מוצרים בהיקף גדול ממה שביקשתי וכששאלתי אותו מדוע הוא הזמין כל כך הרבה מוצרים, הוא נהג להשיב: אני אב הבית, אני קובע ואת אל תתערבי".