ההרשעה הנוספת של אולמרט גרמה למקורביו לצער גדול - והתקבלה ברגשות מעורבים בקרב חבריו לשעבר: שולה זקן, ששימשה כראש לשכתו וחשפה את ההקלטות המפלילות שהובילו להפיכת ההחלטה ולהרשעתו בפרשה, אמרה היום, לאחר שהסתיים הדיון בביהמ"ש המחוזי בירושלים: "מה שיצא בהקלטות זה מה שהייתי אומרת אם הייתי עולה להעיד אז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחיו של אולמרט, ירמי, מסר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 Online: "שמעת בעצמך ששופטת אומרת היום שהיא כבר פעם ראשונה הייתה מרשיעה ושופטת ההיא מטעם בית המשפט חשבה אחרת, לכן כשייגמר הכל אנחנו נדבר. אנחנו לא נדבר עד שלא יסתיימו כל ההליכים המשפטיים של אהוד".  

סיפקה ראיית זהב נגד אולמרט. שולה זקן
"הייתי אומרת מה שיש בהקלטות". זקן | צילום: עידו ארז

"ההחלטה מדברת בעד עצמה, יש להצטער שכך קרה", אר עו"ד דב וייסגלס, חברו הקרוב של אולמרט, בשיחה עם חדשות 2 Online. "אין לי מושג אם יש לו סיכוי לערער בעליון, צריך לקרוא את מה שכתבו בהכרעת הדין. אני לא ייצגתי אותו ולא מכיר את העניין לפרטי פרטים, אני חבר שלו וברמה האישית כאדם וכחבר אני מאוד מאוד מצטער על מה שהוא עובר".

"אם אולמרט היה מזוכה בשנית, הייתה רעידת אדמה"

דן מרגלית, שהיה בעבר חברו הקרוב של אולמרט ועם חשיפת החשדות נגדו לא עמד עוד בקשר עם ראש הממשלה לשעבר, אמר שהוא סבור כי היה להרשיעו הרשעה מהדהדת כבר בפעם הקודמת.

"צריך היה להרשיעו בפעם הראשונה". מרגלית | צילום: חדשות 2

"הגילויים הנוספים הראו בצורה מוחלטת שאולמרט אשם במה שייחסו לו", אמר מרגלית. "אולמרט היה צריך להעיד, אבל לא יכול היה להעיד כי הייתה סתירה של שקר בדברים. אילו חלילה בית המשפט המחוזי לא היה מקבל את הערעור והיה מזכה אותו בפעם השנייה, הייתה מתחוללת רעידת אדמה. לא יעלה על הדעת שדבר כזה איננו הרשעה. זה יום עצוב, אבל אולמרט הוא אדם חזק מאוד".

בהכנת הידיעה השתתפו סיון רהב-מאיר וגיא פלג.