מני נפתלי, נתניהו
ביצע עבירות פליליות? נפתלי | צילום:

ערב פתיחת הדיון בעניינו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, פונה פרקליטה של שרה נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להורות על חקירה נגד נפתלי בגין שורת עבירות פליליות, לכאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב שהעביר ליועץ ויינשטיין, מייחס עורך הדין יוסי כהן למני נפתלי רשימה ארוכה של עבירות שבהן היה מעורב, לכאורה, הנושאות אופי פלילי.

בין שאר העבירות המיוחסות לו, נטען כי נפתלי פנה מספר פעמים לספק המשקאות של בית רה"מ בבקשה לקבל לידיו העתקי חשבוניות מעסקאות אחרונות שבוצעו, תוך שהוא מציג את עצמו כעובד בבית רה"מ – וזאת אחרי שסיים את תפקידו. באותה השיטה פנה נפתלי, כך על פי הטענות נגדו, לחנות הפרחים שסיפקה סחורה לבית רה"מ כשהוא שב על המצג השקרי שבו נקט, לכאורה.

עוד נטען כי במסגרת עבודתו כאב הבית במעונו של רה"מ, הפר נפתלי את נוהלי האבטחה הנדרשים כשאפשר לספקים להטעין סחורה על מכוניתו בעצמם, וכשנשאל לאחר מכן על התנהלותו בנושא – מסר עדות שקר.

בנוסף מייחס עו"ד כהן לנפתלי מעורבות בקטטה על רקע סכסוך קרקעות משפחתי, שבמהלכה שלף אב הבית לשעבר נשק חם ואף ביצע ממנו ירי באוויר.

כמו כן נטען שנפתלי נהג להטיב עם חבריו לעבודה בתקופה שבה שימש אב בית רה"מ, כשזקף לזכותם שעות נוספות שכלל לא ביצעו בפועל. בעניין זה מוזכר גם שמו של חברו הטוב, גיא אליהו, שהגיש אף הוא תביעה נגד מדינת ישראל.

יוסי כהן חבר משפחת נתניהו
עו"ד יוסי כהן | צילום: חדשות 2

ככלל מייחס כהן לנפתלי עבירות של גניבת תצהיר ממשרדו, שעליו חתומה הגברת שרה נתניהו, הפרת נוהלי אבטחה הנוגעים לעבודתו דאז בבית רה"מ, עדות שקר בהליך משפטי, מעורבות בקטטה תוך שימוש בנשק חם, תביעה כוזבת ורישום שעות עבודה לחבריו שלא כדין.

לאור האמור, ביקש כהן מוויינשטיין להורות על חקירה נגד נפתלי כדי לבחון את ההיבטים הפליליים שבמעשיו, לכאורה. היועץ המשפטי ויינשטיין צפוי לבחון את המסמך ולקבל החלטה באשר לתוכנו מיד עם שובו מיפן, שם הוא מבקר.