בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל הבוקר (ראשון) את הסדר הטיעון בעניינו של דני ביטון, אביו של הזמר אייל גולן, והרשיע אותו בשורה של עבירות מין בקטינות. ביטון צפוי להישלח לשנתיים מאסר ולשלם למתלוננת פיצויים בסך 50 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביטון הגיע לבית המשפט כשהוא מסתייע בכיסא גלגלים לאחר שנחבל לפני כחודשיים בחוף הים. במסגרת כתב האישום המתוקן נגדו הוא הודה והורשע בהבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות, ניצול קטינים לזנות, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה. בעוד כחודש וחצי יתקיימו הדיונים לעונש.

לפני כשלושה שבועות חשף כתבנו גיא פלג את הסדר טיעון שנחתם עם ביטון, שבו נקבע כי ירצה שנתיים מאסר וישלם 50 אלף שקל פיצויים לכל אחת משלוש המתלוננות.

ביטון בבית המשפט, ארכיון
דני ביטון הורשע בשידול לזנות | צילום: Yossi Zeliger פלאש 90

 

על פי כתב האישום נהג ביטון לפגוש במעריצות של בנו, נערות בגילאים 15-20, וניצל את רצונן להימצא בקרבת גולן כדי לשדלן לספק שירותי מין לו ולחבריו. תוך ניצול מצבן האישי והכלכלי, הוא קנה את הסכמתן למעשים.

לפני כשנה וחצי, נחשד הזמר אייל גולן בקיום יחסי מין עם קטינות ובשימוש בסמים בחברתן. גולן נעצר ונחקר, אבל אז התברר כי הקטינות העלילו עליו עלילה. למרות שהתיק נגד גולן נסגר בהיעדר ראיות, החקירה חשפה עבירות פלילות לכאורה שביצע אביו, דני ביטון - האב שנטש את אייל בילדותו וחזר לחייו בשנים האחרונות ועל פי החקירה ניצל את כמיהתן של קטינות, רובן ממשפחות הרוסות, לקרבתו של בנו.

"מה שאת צריכה אל תדאגי, תביאי מישהי זורמת"

החקירה חשפה כי ביטון סידר להן פגישות עם בנו, איפשר להן לנסוע ברכב ההופעות, קנה להן בגדים ואירח אותן במלונות. באחת ההקלטות המפלילות, שנחשפו בעבר במהדורה המרכזית, נשמע ביטון מבקש מהקטינה לצרף את חברותיה למפגשים: "את מי את מביאה? תביאי מה שיהיה, גם כן אחרת, זורמת".

כמו כן הבטיח לה ביטון כי "מי שתרוויח לכל אורך הדרך זו רק את - כל הופעה את באה איתי באוטו הגדול, נהנית מכל רגע. מה שאת צריכה אל תדאגי, נקנה לך".

לאחר סגירת התיק נגד גולן, הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום כנגד אביו ולהאשימו בהבאת קטינות לזנות בנסיבות מחמירות. בסך הכול, נטען, פגע ביטון בלפחות שבע קטינות. מאז, בחשאי, התנהל משא ומתן בין פרקליטיו של ביטון לבין הפרקליטות כדי להגיע להסדר שיחסוך ניהול משפט ועדויות של הקורבנות. בימים הקרובים ייתכן שהתיק, שכונה "משחקי חברה", יגיע לקו הסיום שלו עם שליחתו של ביטון לכלא.