קופת חולים מאוחדת, ארכיון
כתבי אישום בפרשת השחיתות בקופ"ח | צילום: חדשות 2

אישומים בפרשת השחיתות בקופת החולים: יו״ר לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד יורי גיא רון ורעייתו יואשמו בפרשת השחיתות בקופת חולים מאוחדת בכפוף לשימוע. השניים יואשמו בקבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד - זאת במסגרת חקירת ענק של שחיתות בקופת החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש הוצאו מכתבי שימוע ל-27 חשודים בפרשה - ובין היתר, יועמדו לדין גם יהודה עליאש - מי שהיה ממונה על הפרסום והשיווק בקופה, מי שהיה עוזרו, יגאל נחומי ומי ששימש מנהל מחוז ירושלים של קופ"ח מאוחדת, משה חברוני. 

כמו כן, שוקלת הפרקליטות להגיש כתבי אישום בעבירות של קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד נגד חברות שיווק, בעליהן ומנהליהן - אברהם סיבוני ובני הזוג עוה"ד יורי גיא רון וכנרת פרי גיא רון, אשר הפיקו במשך שנים חשבוניות כוזבות, לבקשת עליאש, במטרה להסתיר את התשלומים הלא חוקיים.

על פי החשד, שולמו עשרות מיליוני שקלים מכספי ציבור לחברות שיווק, על בסיס חשבוניות מס כוזבות - זאת תוך הונאה של הנהלת קופ"ח מאוחדת ומנגנוני הביקורת שלה ושל משרד הבריאות.

מטרת מעשי המרמה הייתה, לכאורה, הסתרת תשלומים בלתי חוקיים עבור גיוס מבוטחים לקופה מקרב מבוטחי הקופות האחרות - פעילות אסורה על פי תקנות ביטוח בריאות ממלכתי והנחיות משרד הבריאות.