כתב אישום נגד תוקפי נהג המונית. אילוסטרציה (צילום: Flash 90, קובי גדעון)
הנסיעה השגרתית הפכה לסיוט. אילוסטרציה | צילום: Flash 90, קובי גדעון

מה גזר דינו של צעיר שכלא והפשיט אדם חף מפשע, גנב לו את הטלפון הסלולרי והורשע בעבירה של איומים? שנת מאסר על תנאי וקנס של 500 שקלים שיימסר לעמותה - כך קבע בית משפט השלום בתל אביב. העונש נקבע בעקבות הסדר טיעון בין הצדדים, למרות העובדה שהשופט בעצמו כתב כי מדובר בפרשה "מוזרה מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה אירע בבני ברק. נהג מונית הסיע אדם ברכבו, ואותו אדם לא מצא את הטלפון הסלולרי שלו לאחר הנסיעה. האיש חשד שהנהג גנב לו את המכשיר, הציע לו לעלות לדירה שאליה נסע "כדי לשתות שתייה חמה". לאחר זמן קצר הגיע חברו של הנוסע לדירה, כלא את נהג המונית בחדר, נעל את דלת הדירה והחל לאיים על נהג המונית.

חברו של הנוסע אמר לנהג "עכשיו תתפשט ואני אעשה עליך חיפוש", והכריח אותו להוריד את כל בגדיו עד שהוא נשאר בתחתונים בלבד. הוא איים עליו ואמר "עד שתביא את הטלפון אתה לא משתחרר, אתה לא יודע עם מי נפלת, אתה לא תצא מפה". בשלב הזה הוא לקח את הטלפון של הנהג עצמו, בכוח, אבל קודם לכן הצליח הנהג להגיד לבנו שהוא כלוא בדירה, והבן התקשר למשטרה.

השופט: "זה הסדר טיעון מקל התואם את נסיבות הפרשה המוזרות"

נהג המונית, אגב, כלל לא גנב את המכשיר המדובר שנמצא בהמשך ברשות בעליו. כשחברו של הנוסע הבין שהמשטרה בדרך לבית, הוא התקשר בעצמו למוקד 100 ואמר שהנהג בביתו גנב טלפון. למורשע יש בעבר הרשעות פליליות שונות למרות גילו הצעיר.

עו"ד אורי בר משה
עו"ד אורי בר משה | צילום:

על אף האישומים החמורים בכתב האישום המקורי שכללו כליאת שווא, גניבה ואיומים, קיבל בית המשפט הסדר טיעון מקל מאוד עם חברו של הנוסע, שיוצג על ידי עו"ד אורי בר משה. על פי ההסדר, הוא קיבל שנת מאסר אחת על תנאי והוא יתרום 500 שקלים לצדקה.

"מדובר בפרשה מוזרה מאוד, והצדדים הגיעו להסדר טיעון מקל התואם את נסיבותיה המוזרות", כתב השופט שמאי בקר בהחלטתו. "למרות נסיבותיה המוזרות לדעתי, אין לי אלא לכבד את עסקת הטיעון".