אין תמונה
אורגיל מואטי ז"ל

נאשם ראשון בפרשת הריגתו של הנער אורגיל מואטי הולך לכלא: בית המשפט המחוזי בלוד גזר 11 שנות מאסר על צעיר שהורשע בהריגתו של הנער מרחובות לפני כשנתיים וחצי, בעת שמואטי היה בן 17.5. בנוסף, נגזרו על הנאשם 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 150 אלף שקל - שישלם למשפחת מואטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

איציק מואטי, אביו של אורגיל, מתח ביקורת על החלטת הרכב השופטים בראשות השופטת ורדה מרוז. "זה מאכזב מאוד, 11 שנים בניכוי הזמן שהוא יושב זה אומר שעוד 5 שנים הוא בחוץ", אמר לחדשות 2 Online. "זה אבסורד, השופטת מפרטת בהחלטתה כמה שהוא אכזרי ומסוכן לציבור, אבל אין שום הלימה בין התיאורים הללו לעונש".

"הבחור הזה רצח באכזריות רבה את בני, הותיר אותו מתבוסס בדמו ונמלט", המשיך האב. "בית המשפט בקלות דעת נותן עונש חסר היגיון, ואני משוכנע שבעוד חמש שנים נשמע את שמו פעם נוספת בחדשות, כי הוא ירצח פעם נוספת".

זירת הרצח ברחובות (צילום: עזרי עמרם)
זירת הרצח ברחובות | צילום: עזרי עמרם

"שום תוצאה לא תחזיר לי את הבן שלי"

"לדעתי לא היה מקום להרשיעו בהריגה", אמר מנגד עורך הדין מנחם רובינשטיין, המייצג את הצעיר. "איני מרוצה מגזר הדין, אני סבור שהיה צריך לתת פחות, הוא היה קטין בעת ביצוע העבירה".

בטיעונים לעונש ביקשה הפרקליטות לגזור על הצעיר 20 שנות מאסר. כמו כן, הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד שלושה צעירים שהיו קטינים בעת האירוע, במאי 2012. על אחד הנאשמים נגזרו שישה חודשי עבודות שירות לאחר שהורשע בסיוע להריגה. כנגד הנאשם המרכזי מתנהל כעת משפט רצח וגם הוא צפוי להגיע בקרוב להכרעה.

עוד לפני גזר הדין אמר אורגיל מואטי כי "שום תוצאה לא תגרום לי להיות מרוצה, גם אם הוא יישב כל חייו בכלא זה לא יחזיר לי את בני".

הוא הדגיש כי על בית המשפט להשית עליו את 20 שנות המאסר הקבועות בחוק. "אני חושב שמבית המשפט צריכה לצאת בשורה למען המלחמה באלימות, גם אם החליטו שהוא הרג ולא רצח".

מואטי התייחס גם לטענת ההגנה כי בשל היותו של הנאשם קטין בעת ביצוע הפשע, יש להקל בעונשם. "אני אומר חייבים להפסיק עם זה", טען. "בן 17 וחצי בעיני הוא לא קטין, זה בחור שהפר מעצר בית והלך לרצוח את הבן שלי, הגיעה זמן שהמדינה תתחיל להתייחס לזה בהתאם".