קוצר עונשו, אסעד שיבלי
דורס הילדה טל זינו | צילום:

דרס למוות את טל בת התשע - וישוחרר מוקדם מן הכלא: בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל היום (שלישי) את בקשת השחרור המוקדם של אסעד שיבלי, שדרס למוות את הילדה טל זינו ז"ל בכפר תבור בערב יום הכיפורים לפני 7 שנים - ונשלח לתשע שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה לקצר את עונשו התקבלה לאחר שוועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר דחתה שלוש פעמים בעבר את בקשותיו של הדורס. בית המשפט הורה להשיב את ההחלטה לוועדה, שתקבע תנאים מיוחדים שבמסגרתם יוכל שיבלי להשתחרר ממאסר.

"ליבנו עם משפחת המנוחה, שאת החלל העצום שנפער בלבם, איש לא יוכל למלא", כתבו השופטים בהחלטתם. "עם זאת, חרף עמדת המשפחה, שקלנו את שאלת השחרור על תנאי ובמידה ויעלה שמסוכנותו אינה ברמה גבוהה, הרי שעל ועדת השחרורים להורות על שחרורו".   

בני משפחת זינו בבית המשפט, בחודש שעבר (צילום: חדשות 2)
בני משפחת זינו בבית המשפט, בחודש שעבר | צילום: חדשות 2

עו"ד ארצי ארגוב, פרקליטו של שיבלי, אמר כי שחרורו של מרשו יבוצע תחת תנאים שעליהם הומלץ בעבר: "הוא יהיה במעצר בית לילי עם איזוק אלקטרוני וייצא לעבוד בבוקר. בית המשפט המחוזי קיבל החלטה נכונה שהתקבלה פה אחד. הוא עומד בתנאי השחרור הקבועים בחוק".

דהרו בפראות - ודרסו את טל למוות  

בערב יום הכיפורים באוקטובר 2007, שיבלי וחברו רכבו בפראות סמוך לכפר תבור, שם דרסו את זינו בת ה-9 למוות. שיבלי נשלח לתשע שנות מאסר לאחר שבית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע אותו בהריגתה של הילדה. חברו של הדורס, מוחמד שיבלי שישב מאחוריו, נידון לשנתיים מאסר בלבד. כבר לאחר הקראת גזר הדין של השניים, לפני כחמש שנים, טענו הוריה של זינו כי לא נעשה צדק.

נדרסה למוות. טל זינו ז"ל (צילום: חדשות 2)
נדרסה למוות. טל זינו ז"ל | צילום: חדשות 2

"תאר לך מצב שהוא משתחרר ואני רואה אותו מולי בסופר", סיפרה אז חיה, אמה של טל. "אני לא שקטה, אני מפחדת על ילדיי הקטנים כשאני חושבת עליו מסתובב בחוץ. בכל מהלך המשפט הייתי מאוד מעורבת ומאוד פעילה ואני מפחדת מנקמה. הוא אף פעם לא הביע חרטה, הוא תמיד הסתכל אליי במבט מחייך. מצבי הנפשי קשה מאוד".

לדברי האם, דריסתה למוות של טל נתפסת כפיגוע טרור לכל דבר ועניין. "בעיני, המקרה של טל שלי זהו פיגוע הדריסה הראשון, גם אם המדינה לא הכירה בזה", טענה חיה. "כל הסממנים היו שם מסביב - ההתפרעות שלו והעובדה כי התקרית אירעה ביום כיפור. אמשיך לפעול על מנת שהוא יישב בכלא כמה שיותר".