בני משפחת זינו בבית המשפט, בחודש שעבר
בני משפחת זינו בבית המשפט | צילום: חדשות 2

ביום שני הקרוב צפויה ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר לדון בשחרורו של אסעד שיבלי, שדרס את טל זינו ז"ל בת ה-9 בערב יום כיפור, לפני שמונה שנים בכפר תבור. שיבלי וחברו, שרכבו בפראות סמוך לכפר תבור, דרסו את הילדה למוות. כעת בני משפחתה של זינו חוששים שמא דורס בתם ישוחרר בקרוב, ומקווים להביא את טיעוניהם בפני הוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שיבלי נשלח לתשע שנות מאסר לאחר שבית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע אותו בהריגתה של הילדה. חברו של הדורס, מוחמד שיבלי שישב מאחוריו, נידון לשנתיים מאסר בלבד. כבר לאחר הקראת גזר הדין של השניים, לפני כחמש שנים, טענו הוריה של זינו כי לא נעשה צדק.

"תאר לך מצב שהוא משתחרר ואני רואה אותו מולי בסופר", מספרת חיה, אמה של טל. "אני לא שקטה, אני מפחדת על ילדי הקטנים כשאני חושבת עליו מסתובב בחוץ. בכל מהלך המשפט הייתי מאוד מעורבת ומאוד פעילה ואני מפחדת מנקמה. הוא אף פעם לא הביע חרטה, הוא תמיד הסתכל אליי במבט מחייך. מצבי הנפשי קשה מאוד בגלל איבוד הילדה".

לדברי האם, דריסתה למוות של טל נתפסת כפיגוע טרור לכל דבר ועניין. "בעיני, המקרה של טל שלי זהו פיגוע הדריסה הראשון, גם אם המדינה לא הכירה בזה", טוענת חיה. "כל הסממנים היו שם מסביב - ההתפרעות שלו והעובדה כי התקרית אירעה ביום כיפור. אמשיך לפעול על מנת שהוא יישב בכלא כמה שיותר".

דורסי הילדה
דורסי הילדה | צילום: חדשות 2

אמה של טל מנסה לבקש את דחיית כינוסה של הוועדה, משום שמבחינתה טיעוניה חייבים להיות מובאים בפני הוועדה. "בפעם שעברה בקשתו להשתחרר לא נענתה בחיוב", היא מוסיפה. "קשה לי לחשוב שהפעם בגלל שלא הספקנו להתכונן, הוא עשוי להיות משוחרר. זינו ציינה כי הפרקליטות משקיעה מאמצים גדולים כדי לנסות ולהביא את דבריה בפני ועדת השחרור.

שיבלי יושב כבר שבע שנים בכלא צלמון ומקווה שהוועדה תשחרר אותו ביום שני הקרוב. פרקליטו של הדורס, עו"ד ארצי ארגוב, סבור שהוא ישוחרר בעוד זמן קצר. "מרשי עמד בתנאים הקבועים בחוק שחרור על תנאי ממאסר", אומר ארגוב לחדשות 2 Online. "הוא עבר שיקום אינטנסיבי ורוצה לשקם את חייו לחזור לחיק משפחתו". בנוגע לחששותיה של האם, הוא טוען כי האסיר ומשפחתו מבינים את כאבה. "הם מעולם לא היו אויבים ואין להם איך להחזיר את הגלגל", טוען הפרקליט. "האסיר מביע צער רב על האירוע שקרה".