ספיר סלוצקר-עמרן וכרמן אלמקייס הפגינו אמש סמוך לביתו של שר האוצר יאיר לפיד בתל אביב נגד הגזירות הכלכליות. את ההפגנה הן סיימו בתא המעצר בחשד לתקיפת שוטר, למרות שלטענתן דווקא הן אלה שהותקפו באלימות על ידי שוטרי יס"מ, ואף הושפלו מילולית.

"בתום ההפגנה הלכתי יחד עם כרמן אל מאחורי הבית של לפיד, לבדוק אם נותרו שם מפגינים", סיפרה ספיר לחדשות 2 באינטרנט. "מצאנו שם בערך עשרה שוטרי יס"מ. הם שאלו אותנו 'מה אנחנו עושות פה', ו'איך אנחנו יכולים לעזור לכן?' - זו הייתה שאלה ברמיזה למשהו אחר, לא להושטת עזרה באמת. הם גם סינוורו אותנו בפנסים".

לטענת הבנות, הן ביקשו מהשוטרים להפסיק, ואז פנה אליהן אחד מהם בבוטות. "הוא אמר לי: 'באת לחפש פה בולבולים?'", סיפרה ספיר. "הייתי בשוק. והוא חזר על הדברים שוב, כשהשוטרים האחרים מתפקעים מצחוק".

בשלב זה, שלפה כרמן את הטלפון הסלולרי שלה והחלה לצלם. "היא שאלה את השוטר אם הוא מוכן לחזור על הדברים מול המצלמה", סיפרה ספיר. "הוא נלחץ ואמר 'תעופו ממני'. הוא חטף ממנה את הטלפון וזרק אותו רחוק".

"ברחתי ופחדתי"

אז, מספרת ספיר, החלו השוטרים להתנפל על השתיים. "אני ברחתי ופחדתי", סיפרה. "הם היו אחוזי אמוק. כשתפסו אותי הם עיקמו לי את הידיים, דחפו את הראש לקרקע ונגעו באיברים מוצנעים. אמרתי להם שיעזבו אותי ושאבוא איתם לניידת. הם אזקו אותי ולקחו אותי והאשימו אותי בתקיפת שוטר".

את הסרטון שצילמה כרמן, אומרת ספיר, מחק השוטר מהמכשיר. כשהבנות האשימו אותו בתקיפתן הוא סיפק גרסה אחרת, לטענתה. "הוא טען שהטלפון של כרמן נפל, וכשהוא בא להרים אותו - היא תקפה אותו".

שתי הבנות הובאו לתחנת המשטרה, ושם, אומרת ספיר, לא האמינו לגרסתן. הן שוחררו לפנות בוקר בערבות ובתנאים מגבילים בחשד לתקיפת שוטר. כעת הן מתכננות להגיש תלונה נגד השוטר במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש).

"הן מצאו את עצמן לבד מול עשרה שוטרים", אמר עו"ד מרטין קיאל, שמייצג אותן. "אם המשטרה בעצמה לא תעביר את הנושא לטיפול מח"ש, אז אני אדאג להעביר אותו לשם".

ח"כ אילן גילאון (מרצ) פנה למפכ"ל המשטרה בדרישה לבירור מלא ולפתיחה בחקירה של מח"ש בתקרית. ח"כ גילאון העיד כי הוא "מכיר את גב' סלוצקר מזה זמן רב, ויכול להעיד כי פיה ולבה שווים. אני תמה כיצד נהפכו היוצרות ובהודעת המשטרה נטען כי המפגינות הן שהתעמתו עם השוטרים, שגילו מצדם איפוק. אני תוהה למי היו אמורות השתיים לפנות, בשעה שנציגי משטרת ישראל - האמונים על הגנת חיי האדם, שלומו ורכושו (כך מחזון משטרת ישראל) - התנכלו להן לכאורה".

גורם במשטרה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בשתי פעילות חברתיות שמפגינות במקום מדי שבוע ומנסות באופן קבוע לגרור את השוטרים לפרובוקציות.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי מדובר בהפגנה בלתי חוקית במהלכה קראו המפגינים במגאפונים בשעה מאוחרת ושרפו קרטונים. "השוטרים נהגו באיפוק", אומרים במשטרה, "ורק כשאחת המפגינות הצמידה סלולרי לפרצופו של השוטר והשנייה תקפה אותו – הן נעצרו. מיותר לציין כי כל טענה אחרת אינה מוכרת, ובכל מקרה הן יכולות לפנות למח"ש".