סרט חטיפה: מצלמות האבטחה שתיעדו את החטיפה של אשת עסקים בירושלים ועוזרת משק הבית שלה, אפשרו לשוטרים להתחקות אחר החשודים. החקירה עדיין בעיצומה, אבל במשטרה כבר יודעים לספר כי השלושה חשודים גם בעוד אירועי שוד ואף בניסיון לרצח. "לא מכיר אירוע בסדר גודל כזה בעשור האחרון", אומר הערב סנ"צ חיים ניסים.

בריאיון לתכנית שש עם עודד בן עמי מפרט סנ"צ חיים ניסים, ראש מפלג המודיעין ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, את השתלשלות האירועים שהובילו לאיתור החוטפים. "יממה לאחר החטיפה הגיעו בני משפחתה של האישה ומדווחים כי הם חוששים לחייה".

החוטפים הכריחו את אשת העסקים, כשהיא כפותה בנייר דבק, לשלוח פקס הכתוב במו ידיה לרואי החשבון שלה ובו הנחיות מפורשות להעביר 3.5 מיליון שקלים לחשבון בבולגריה, השייך לאחד מהחוטפים.

סנ"צ ניסים מעיד כי החוטפים מיכאל ירולבסקי, נתי פטרקוב ורוברט אבייב פעלו במקצועיות רבה ועשו הכנה מקדימה לחטיפה. "הסיכוי שהן היו יוצאות בחיים אם הכופר היה משולם הוא קלוש ביותר", הוא אומר ומגלה כי חוקיר המשטרה מייחסים לחבורת החוטפים אירועי שוד נוספים, ואף ניסיון לרצח במרכז הארץ. "לא מכיר אירוע כזה בעשור האחרון", הוא מסכם.

מוקדם יותר היום הותרה לפרסום הפרשה, שנראית כאילו היא לקוחה מסרט פעולה. מבצע נועז של המשטרה הביא לחילוצן של שתי הנשים מירושלים, שנחטפו באיומי אקדח והוברחו לדירת מסתור במרכז הארץ במטרה לסחוט מהן כספים.

תחילת הפרשה לפני כשבועיים, אז הגיעו על פי החשד שלושת הגברים לביתה של אשת העסקים בשנות ה-60 לחייה, כשאחד מהם - שהיה חמוש באקדח ולבוש אפוד עם הכיתוב ביטחון - דפק על דלתה. משנפתחה הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באקדח עלה האישה ועל מנהלת משק הבית שלה והורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

תוך כדי שהשתיים ארזו את חפציהן, החוטפים לקחו מהן את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה שני מחשבים אישיים וגם תכשיטים יקרים. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת ה-50 תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, וסיפרו כי למיטב הבנתן נשקפת סכנה לחייהן. מפקד המחוז ניצב אהרון פרנקו הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד על מנת לאתר את החטופות ואת חוליית החוטפים.

החוטפים דרשו: שלושה מיליון דולר וחצי

אמצעי לחימה שנמצאו בדירת המסתור בה הוחזקו החטופות (צילום: בית שליט)
אמצעי הלחימה שאותרו בדירת המסתור | צילום: בית שליט

במהלך החקירה התקבל פקס בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה, אצל רואה החשבון שלה המתגורר בלוקסמבורג, שבו היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, זאת ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר בפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות.

מהחקירה עולה החשד שהמעורבים בחטיפה: מיכאל ירוסלבסקי, רוברט אבאייב ואנטון נתי פטרוקוב, שמרו על השתיים במשמרות תוך איומי אקדח, כשהשתיים אזוקות בסרט הדבקה על ידיהן. בית משפט השלום האריך את מעצרם של כל החשודים בעשרה ימים, אולם במשטרה מעריכים כי צפויים מעצרים נוספים בהמשך.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק