השופט אברהם טל, נשיא בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, דחה בצהריים את הערעור שהגישה הזמרת מרגלית צנעני על ההחלטה להאריך את מעצרה בארבעה ימים, והיא תישאר במעצר בשלב זה.

"מעיון בחומר החקירה, קיים חשד סביר שהיא ביצעה את החשדות המיוחסים לה", אמר השופט, "אין בשיתוף הפעולה של העוררת עד אתמול בכדי להפיג את החשש שהיא עלולה לשבש את החקירה. יש להמשיך בפעולות החקירה כאשר היא במעצר". השופט ציין עוד כי "איני רואה צורך להתייחס לתמונה שפורסמה (התמונה מתא המעצר שעוררה סערה - ע.ע.), ועל באי כוחה של העוררת לפנות לגורמים הרלבנטים".

במהלך הדיון טען נציג המשטרה, נצ"מ אלון גרוסמן, כי "גברת צנעני היא שותפה מרכזית בעבירת הסחיטה, היא זו שמפעילה את הסוחטים, היא זו שמעלה ומורידה את הלחץ על הנסחט לפי צרכיה". במשטרה אמרו כי מאז הדיון אתמול בבית משפט השלום בראשל"צ, במהלכו פרצה צנעני בבכי, הפסיקה הזמרת לשתף פעולה בחקירה - והיא שותקת.

עורכי הדין: "להפסיק את הדבר הנורא הזה"

התובע המשטרתי התייחס גם לחשדות נגד מרגול הנוגעות לשיבוש הליכי חקירה נגדה: "לגבי השיבוש, הוגש לבית המשפט חומר נוסף המעיד על כך שיש חשש ממשי לשיבוש, כומו כן ראיות על כך שחלק מהשיבוש כבר נעשה כעת".

סניגורה החדש של צנעני, עו"ד ששי גז, אמר כי "עושים לה רצח אופי", והוסיף כי הוא מקווה שהמשטרה "לא פועלת משיקולי רייטינג. לא ברור אם היא תוכל בכלל לשוב לעבודתה. אני מבקש מעצר בית כולל מבוקר עד לילה. אני מבקש להפסיק את הדבר הנוראי הזה". בתום הדברים החליט השופט, כאמור, לקבל את טענות המשטרה ולדחות את הערעור.

"במשטרה החליטו שאחותי ראש ארגון פשע"

מוקדם יותר היום תקף אחיה של מרגול, יורם צנעני, את התנהלות המשטרה בפרשה. "אני לא אובייקטיבי, אבל קשה לי להשתחרר מהתחושה שבמשטרה החליטו שאחותי ראש ארגון פשע. אין למשטרה במה להיאחז", אמר האח בראיון לגלי צה"ל.

"היא נראתה בסדר גמור, חוץ מהקטע שהראו לה את התמונה", התייחס צנעני לדיווחים על מצבה הקשה של אחותו במהלך הדיון האחרון בפרשה. "היא לא יודעת מה קורה בחוץ. אני חושב שהקטע הקשה ביותר מבחינתה זה ההרס של מה שהיא בנתה. אני לא חושש לה. עברו עליה ימים קשים, אבל היא תתאושש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק