במשטרה מדגישים כבר זמן רב שאיש לא חסין בפני החוק והם לא מתכוונים לעשות הנחות לאף אחד על נהיגה מופרזת, בכיר או מפורסם ככל שיהיה. ביממה האחרונה נראה שהם מספקים הוכחות חותכות לכך - כתב אישום הוגש נגד שופט העליון חנן מלצר שנתפס ממהר מדי על הכביש, וח"כ אראל מרגלית ושחקן הכדורגל אייל ברקוביץ' נתפסו גם הם במהירות מופרזת בהחלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שופט בית המשפט העליון חנן מלצר נאלץ להתמודד היום כבר כתב אישום שהוגש לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה. זאת לאחר שנתפס נוהג במהירות של 135 ק"מ לשעה במקום 90 קמ"ש.

מאחר שמדובר בשופט עליון, נערך לו שימוע אצל היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, שגם חתם לבסוף על כתב האישום. למלצר הוצע להישפט בפני הרכב מיוחד של שלושה שופטים, אך הוא ביקש להישפט לבסוף כאחד האדם, מול שופט תעבורה, שבפניו יעלה את טיעוניו.

"הייתי עייף"

המהירות המופרזת הגיעה גם לכנסת, כשרשיונו של חבר הכנסת אראל מרגלית ממפלגת העבודה נשלל לאחר שנתפס אמש כשהוא טס במהירות 161 ק"מ בשעה בכביש 6. בהמשך יוגש גם נגדו כתב אישום.

ח"כ מרגלית ניסה היום להתמודד עם המבוכה ובירך את המשטרה על מעצרו. בתגובה שפרסם בפייסבוק כתב: "תפסו אותי אתמול בלילה נוהג במהירות מופרזת בכביש 6. אני לא גאה על כך, רק משתף. נהיגה לא זהירה מסכנת חיים, אני מודע להשלכותיה ולסכנותיה. טעיתי ואני מצטער. מילה טובה לשוטרים שעצרו אותי: הם עשו מלאכתם נאמנה, בהגינות ובמקצועיות. טוב לדעת שמשטרת ישראל נמצאת בכל כך הרבה מקומות גם בשעות הלילה. כאזרח אני מודה להם על כך".

אבל רשימת הנתפסים יוצאת הדופן לא נגמרת בכך. שחקן הכדורגל לשעבר אייל ברקוביץ' נתפס בצומת פולג, כשהוא נוהג במכונית היגואר שלו במהירות של 146 קמ"ש במקום 100 קמ"ש. בשיחה עם חדשות 2 הוא ניסה להסביר כיצד זה קרה. "נסעתי מהר כי הייתי עייף", הוא אמר לנו, זה קורה כי לא שמים לב. מכוניות היום נוסעות מהר. כשעייפים רוצים להגיע מהר". ומה הוא יעשה מעכשיו? "אני אסע ברכבת", הוא אמר לנו.