הזמר ישי לוי ומנהלו האישי גדעון מליחי נעצרו היום בחשד להעלמת הכנסות בסכום העולה על מיליון שקלים, כך הודיעו היום ברשות המסים. לוי ומנהלו שוחררו היום בערבות לביתם בבית משפט השלום בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, נמנעו לוי ומליחי מתשלום מס בסכום כולל של מאות אלפי שקלים. מנתוני רשות המסים עולה כי עלות על הופעה של לוי נעה בין 20 ל-30 אלף שקלים, כשהזמר מקבל 65% מעלות ההופעה ומנהלו 35%.

לוי מדווח לרשות המסים מזה שנים כשכיר של מליחי, ומבדיקת הרשות עלה החשד כי הכנסותיהם של השניים גבוהות משמעותית מהסכום שעליו דווח לרשות המסים.

במסגרת מבצע "יד רוחצת יד" לאיתור העלמות מס, נערכו חיפושים, בין השאר, בביתו של לוי והוחרמו מסמכים שונים אשר עשויים להעיד על הכנסותיו השונות.

על פי החשד, הכספים שקיבל מליחי לא נרשמו בספרי החשבונות או נרשמו בחסר, כך שהחשבונית הוצאה על כמחצית מהתשלום. לטענת רשות המסים, במשך כארבע שנות מס לא דווחו הכנסות בהיקף של למעלה ממיליון שקלים.

עוד עולה מהודעת רשות המסים, כי מליחי היה אמור לקבל תמלוגים בגין השמעת שירים ברשתות הרדיו השונות, אך בתחבולות שונות העביר המנהל האישי לזמר את הכספים, כך שיוכל להימנע מתשלום המס. לזמר ולמנהלו האישי מיוחסות עבירות של הגשת דוחות כוזבים, ניהול ספרים כוזבים וסיוע לאחר להעלים מס בסכום הנאמד במאות אלפי שקלים בין השנים 2007-2010.