על רקע מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה, הוחלט היום לזמן לחקירה שניים מראשי ארגוני הפשע בישראל: פרנסואה אבוטבול וצ'רלי אבוטבול. על פי ההערכות, במשטרה חוששים כי אנשי אחד הארגונים מתכננים לפגוע בבכירים בארגון אחר. כמו כן נשאלים השניים על התארגנותם לפגוע בגורמים אחרים בעיר נתניה. החקירה מתקיימת היום בשעות הצהריים במשרדי היאחב"ל.

מהיחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "איננו מתייחסים לחקירות".

רק השבוע דיווח כתבנו גיא פלג כי אחד הסכסוכים הקשים ביותר בין ארגוני הפשע בעולם התחתון של ישראל עשוי להגיע אל קצו, בזכות פגישה שנערכה לאחרונה בין פרנסואה אבוטבול, איש משפחת הפשע הנתנייתית, לבין ריקו שירזי - העומד בראש ארגון עברייני בעל השפעה רבה בנתניה ובאזור השרון.

שני העבריינים נועדו לפגישה לילית, שמצד משפחת אבוטבול זכתה גם לתמיכתו של אסי אבוטבול - המרצה עונש מאסר ממושך בכלא. הפגישה ביניהם נערכה בביתו של הרב שאול אלקריף בגבעת שמואל.

עדות למתח הגדול ששרר בין שני הארגונים וראשיהם הייתה גל מעצרי המנע שערכה המשטרה לפני כמה חודשים, עם שחרורו של פרנסואה אבוטבול מהכלא. המהלך בא בעקבות חשש ששובו של אבוטבול ל"שטח" יצית מחדש את המלחמה בין ארגוני הפשע.

דומרני שוחרר לביתו

בשל כך, נעצרו ריקו שירזי וחברו הטוב שלום דומרני, ראש ארגון הפשע בדרום. הפגישה האחרונה בין שירזי לבין פרנסואה אבוטבול הסתיימה באווירה חיובית, שבאה לידי ביטוי כשהשניים אף לחצו ידיים. הן אבוטבול והן שירזי אישרו את הידיעה, והראשון מביניהם אף הגדיל להכריז כי "מעכשיו - אני וריקו כמו משפחה".

בהקשר לדומרני - הוא שוחרר גם כן למעצר בית בהחלטת בית המשפט העליון. כתב האישום נגדו מייחס לו עבירות קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים והצתה על רקע מאבקי שליטה בשוק הגז בשדרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק