פרשת הקבלנים: בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ב') עד יום חמישי את מעצרו של העבריין יצחק אברג'יל, שלפי החשד התקשר עם חברת הנדל"ן "ב. יאיר", לצורך הלבנת הון. על פי החשד, החברה הלבינה הון בגובה 60 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רפ"ק שי כהן, נציג המשטרה מיחידת להב 433. אמר בדיון בבית המשפט: "חקרנו עשרות אנשים והחקירה מתפתחת. כל שנייה שאדוני נתן נוצלה ויש התפתחות משמעותית בתיק.
יש ראיות הקושרות בין בכיר החברה הקבלנית לבין איציק אברג'יל. יש ראיה לכך שהם יצרו קשר על מנת להוציא כספים מחברת ב.יאיר".

עורכי הדין שרון נהרי ומיטל דנינו, סנגוריו של אברג'יל, הכחישו במהלך הדיון את החשדות נגד מרשם: "לא התנגדנו להארכת מעצרו מספר ימים כי גם כך הוא אסיר. בנוגע לחשדות המיוחסים לו של הלבנת הון, ומרמה בתאגיד, הוא כרגע שומר על זכות השתיקה בחקירתו". השופט מנחם מזרחי אישר לאברג'יל לשוחח בטלפון על ילדיו בפיקוח סוהר ולהחזיר לו את זכויות הצפייה בטלוויזיה שנשללות מעציר, אך מגיעות לאסיר.

ארבעה קבלנים ובהם בכירים בחברת "ב. יאיר", חברת בנייה ציבורית מוכרת, נעצרו בחשד למרמה והלבנת הון, שעל פי החשד בוצעה עבור אברג'יל. העבריין הבכיר, שמרצה עונש מאסר ממושך על עבירות אחרות, נעצר גם הוא בחשד שהיה מעורב אישית בהעברת הכספים. החוקרים ערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדי "ב. יאיר", במהלכם נתפסו מחשבים ומסמכים וכן רכוש וחשבונות לצרכי חילוט. גורמים במשטרה הביעו דאגה מהקשר לכאורה בין חברת בנייה ציבורית לבין ארגון פשיעה.

מדובר בחקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים, ותחילתה עוד בשנת 2007. חלק מהחקירה מתמקדת בפרויקט בנייה גדול של "ב. יאיר" שכשל באילת. במשטרה סבורים כי יש להם עקבות המחברים בין בעלי השליטה בחברה לבין ראש ארגון הפשע. חברת הנדל"ן "ב. יאיר" הוקמה ב-1988 ופעילה בעיקר בירושלים.