בית משפט השלום בתל אביב האריך ב-11 ימים את מעצרם של שלושת החשודים ברצח המזעזע בברנוער בשנת 2009. השלושה נעצרו אמש במעצר אלים במרכז גוש דן, במהלכו הם התעמתו עם השוטרים. מהחקירה עולה כי הרקע למעשים הוא נקמה אישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מהעצורים, בכיר בקהילה הגאה שלא חשוד ברצח עצמו, מחזיק בידיו על פי המשטרה מידע שקשור לנסיבות המעשה. הוא יישאר במעצר עד יום ראשון הקרוב. המעצר אתמול של החשודים במרכז גוש דן היה אלים, כי שניים מהם התעמתו עם השוטרים. עורכי הדין שלהם אומרים כי הם לא משתפים פעולה עם חוקרי המשטרה. כבר לפני חצי שנה הבלשים הצליחו לשים יד על נקודה מאוד משמעותית שלא ניתן לפרט עליה בגלל צו איסור פרסום.

חשוד במעורבות ברצח בבר נוער (צילום: חדשות 2)
אחד החשודים בביהמ"ש, היום | צילום: חדשות 2
"היה מעורב רבות בפלילים". אחד החשודים (צילום: חדשות 2)
חשוד נוסף בבית המשפט | צילום: חדשות 2

המפכ"ל: עוד עבודה רבה לפנינו

"לאחר פעילות מקצועית ובלתי פוסקת, שנמשכה ארבע שנים, נעצרו ע"י היחידה המרכזית של מחוז ת"א חשודים במעורבות ברצח. תיקי רצח, בהנחייתי, לא ייסגרו לעולם - אלא בתפיסת הרוצח והעמדתו לדין. עדיין עבודה רבה לפנינו. נעשה אותה כפי שעשינו עד כה - בצניעות ובמקצועיות", הבהיר הבוקר מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו, במהלך טקס סיום קורס קציני מג"ב.

מעצר חשודים פיגוע בר נוער (צילום: חדשות 2)
"התעמתו עם השוטרים" | צילום: חדשות 2

במקביל, הבוקר הוחלט לקיים כמתוכנן מחר את מצעד הגאווה בתל אביב. "בראש ובראשונה אנחנו מחבקים היום את המשפחות והפצועים. ההודעה של משטרת ישראל הגיעה בעיתוי מטורף, יומיים לפני אירועי הגאווה. זו הודעה משמחת על התקדמות בחקירה אחרי ארבע שנים של המתנה", ציין יניב ויצמן, יועץ ראש העיר לענייני גאווה.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב