הפיצוץ העז שהחריד לפנות בוקר (ב') את שלוותם של התושבים המתגוררים באזור צומת הרחובות גולומב והמגינים בפתח תקווה, הביא למותם של שני בני אדם ולפציעתם קל של ארבעה נוספים, בהם ילדה. כעת מתחזקת ההערכה במשטרה כי מדובר ב"תאונת עבודה" ולא בחשד לחיסול כפול כפי שסברו תחילה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה הרכב כשהוא עולה באש - שניות ספורות אחרי הפיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן, הגיע הבוקר לזירה. "לצערי זו תופעה שמתרחשת בכל המדינה", אמר והוסיף כי נסיבות האירוע בשלמותן טרם ידועות. 

ראש העיר ציין כי סמוך לזירה ממוקמים שני גני ילדים: "בעקבות האירוע הוחלט שהם ייפתחו באיחור של שעה-שעתיים. הספקנו להודיע להורים על כך והם הופנו למקום אחר עד שנסיים לטפל בזירה. היה מזל גדול שזה קרה בלילה, כשלא היו בסביבה ילדים והורים". 

עדי ראייה: "מישהו צעק 'שמע ישראל'"

עדי ראייה לאירוע סיפרו על הפאניקה. "שמענו בום אדיר", סיפרה דיירת בבניין סמוך בשיחה עם חדשות 2 Online. "היה תחילה פיצוץ גדול ולאחריו כמה פיצוצים קטנים", הוסיפה. "האנשים שנפגעו צעקו מתוך הרכב. ידענו שלא היה להם שום סיכוי".

יפית, עדת ראייה נוספת שמתגוררת בקומה 6 בבניין סמוך, תיארה את ההתרחשויות: "היה פיצוץ גדול מאוד. שמענו מישהו זועק מכאבים ולאחר מכן קורא 'שמע ישראל'. מדובר בשכונה שקטה מאוד עם תושבים טובים מאוד. התחושה שלי הבוקר לא כל כך טובה. מאוד מפחיד להסתובב פה".

הפיצוץ ברכב התרחש סמוך לשעה 04:00. ככל הנראה, השניים שנהרגו הם הנהג ונוסע נוסף שישב במושב האחורי. בעל הרכב נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם.

פיצוץ ברכב בפתח תקווה
הרכב הבוער אחרי הפיצוץ | צילום: חדשות 2

ארבעה נפצעו מרסיסים

צוותי מגן דוד אדום ממרחב ירקון שהגיעו לזירת הפיצוץ מצאו שני גברים בסביבת המכונית, שבערה באותה שעה. החובשים נאלצו לקבוע את מותם במקום. ארבעת הפצועים, ככל הנראה עוברי אורח שנפגעו קל מרסיסים, טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.

בעל הרכב נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם. ארבעה בני אדם, בהם ילדה בת שלוש, נפצעו קל כתוצאה מרסיסים שגרם הפיצוץ. הם טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.

מכונית סמוכה שניזוקה מרסיסים
מכונית סמוכה שניזוקה מרסיסים | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

פיצוץ בפתח תקווה - הסיקור המלא:

ההרוגים בפ"ת - יעדי משטרה מוכרים

פיצוץ ליד גני ילדים: "כמעט אסון"

פ"ת: 2 הרוגים בפיצוץ מכונית