עאסי שחאדה, קבלן שיפוצים מוכר בכפר יאסיף, לא הבין למה זה מגיע לו כשנקלע הבוקר למצב שלא ציפה לו - כשספג מכות נמרצות מאנשי היחידה הסמויה של משטרת התנועה הארצית שעקבו אחריו, לאחר שחצה קו הפרדה רציף.

"אין סיבה לעשות את מה שעשו לי. זו פשוט בושה", הוא אומר בשיחה עם חדשות 2. "בא אלי השוטר ואמר לי שאני עצור, ריסס עלי גז מדמיע, נתן לי בוקסים ושם עלי אזיקים".

לפי מצלמות אבטחה מקומיות, נראה אחד השוטרים כשהוא ניגש לנהג, מוציא אותו בכוח מהרכב ומפיל אותו ארצה. "ראיתי בן אדם צועק", סיפר אחד מעדי הראייה. "התחילו להרביץ לו בידיים וברגליים. ראיתי את הבן אדם על הרצפה כשהוא לא מדבר וכל הפנים שלו דם".

מצלמות האבטחה תיעדו הכל

דרך מצלמה המוצבת בצידו השני של הרחוב ניתן לראות את שני השוטרים בועטים ומכים את שחאדה - כל זה בזמן שהוא אזוק. במשך כעשרים דקות הוא שכב על הכביש, עד שהוכנס בכוח לרכב משטרתי.

"לטענת הקורבן הוא התבקש לעצור ועצר במקום הכי קרוב", אמר מאהר שחאדה, עורך דינו של עאסי. "ההתנהגות של השוטרים הייתה ברוטלית ולא מוצדקת בשום פנים ואופן".

על פי טענתו של שחאדה, גם אחרי שהוכנס לניידת, המשיכו השוטרים להכותו. הם נסעו עד שהגיעו לחורשה - שם השליכו אותו מהרכב וזרקו לעברו את דוח התנועה. בינתיים, שחאדה מתאושש מהתקרית האלימה בבית החולים. למרות שהובהר לו שעדיף לו שלא יתלונן, הוא נחוש לשכנע שלא עשה דבר שמצדיק את ההתקפה נגדו.

מהמשטרה נמסר כי החשוד ביצע עבירת תנועה ולא נשמע להוראות השוטרים. באשר לטענה להפעלת אלימות כלפיו, נמסר כי התלונה תועבר לבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק