קרוב לשלושה שבועות שהרצל משיח, בן 50 מנתניה, מורדם ומונשם במחלקת טיפול נמרץ של בית החולים בילינסון בפתח תקווה. זה קרה ברחוב ויצמן שבנתניה במוצאי שבת, סמוך לשעה 23:00. על פי אחת העדויות, הוא עמד בתחנת ההסעה בשכונת קריית צאנז שבעיר כשחבורת חרדים שעברה במקום הבחינה בו מביט באישה חרדית בהיריון - דבר שהספיק לה כדי לתקוף אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האלמונים הגיעו עד לפתח ביתו של משיח, כפתו את ידיו והכניסו אותו לתוך מכונית שחורה שהמתינה להם ונמלטו מהמקום - בזמן שהוא זועק לעזרה. הפחד מאותה חבורה גרם לעדי ראייה לאירוע לסרב לחשוף את פניהם. "לקחו אותו לקריית צאנז", סיפר אחד מהם, אך הוסיף כי לא הספיק לרשום את מספר הרכב. "הם היו לבושים כחרדים".

על פי החשד, הם המשיכו להכותו שוב ושוב עד שאיבד את הכרתו. לאחר מכן, השליכו אותו מהמכונית. מאוחר יותר הוא נמצא על ידי שוטרים כשהוא מתבוסס בדמו ובמצב אנוש.

פרקליטו של משיח, עו"ד אמיר כץ, קרא: "מפכ"ל המשטרה חייב להורות לאנשים תחתיו לעצור את העניין הזה ולהביא את האנשים הללו לדין".

מאז המקרה, בני משפחתו של הרצל לא משים ממיטתו ומחכים לנס שיציל את יקירם. מנגד, טרם נעצר חשוד במעשה. ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בתיק בוצעו מספר רב של פעולות חקירה ואנו משתמשים בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לאתר את המעורבים במעשה ולהעמידם לדין".