אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
הרוג ושלושה פצועים קשה בשורת תקריות. ארכ | צילום: חדשות 2

גל אלימות לילי: צעיר נרצח וארבעה בני אדם נפצעו קשה הלילה בשורה של תקריות אלימות ברחבי הארץ. בתל אביב נפצע קשה נתין זר כבן 20 בקטטה שפרצה ברחוב הרכבת בעיר. מוקדם יותר הלילה ביפו נורה למוות גבר בן 22 המוכר למשטרה. צעיר ערבי כבן 20  נדקר במהלך קטטה בין צעירים ערבים ליהודים במרכז ירושלים. לפנות בוקר נפצעו קשה מאוד שני צעירים כבני 21 בקטטה שפרצה בטבריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרת תל אביב התקבלו דיווחים על צעיר כבן 20, ככל הנראה אזרח אריתריאה, שנפצע קשה בקטטה שפרצה ברחוב הרכבת בתל אביב. פרמדיקים של מד"א פינו אותו במצב קשה לביה"ח איכילוב בעיר. שני שוטרים נפגעו קל לאחר ששאפו גז פלפל בניסיון להשתלט על הפצוע.

מוקדם יותר הלילה, נורה גבר כבן 22 ליד ביתו שברחוב בצרה ביפו. מחקירה ראשונית עולה חשד כי הגבר נורה ממכונית חולפת. האיש התפנה באופן עצמאי לבית החולים וולפסון בחולון כשמצבו קשה, ובהמשך נאלצו הרופאים במקום לקבוע את מותו.

ע"פ הדיווח, הגבר מוכר למשטרה מתחום עבירות הרכוש והסמים. כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירת הירי ופתחו בסריקות נרחבות לאיתור היורה. בשלב זה לא ידוע מה הרקע למעשה, אך נבדקת אפשרות כי מדובר בחיסול חשבונות בין עבריינים.

פצוע בקטטה בין ערבים ליהודים בירושלים

בחצות נמסר על קטטה שפרצה בין צעירים יהודים וערבים בכיכר ציון שבמרכז ירושלים. במהלך הקטטה נפצע צעיר ערבי כבן 20 בראשו. ע"פ הדיווח, כל המעורבים בקטטה נמלטו מזירת האירוע. פרמדיקים של מד"א העניקו לצעיר טיפול ראשוני ופינו אותו במצב קשה, תוך פעולות החייאה, לביה"ח הדסה עין כרם בעיר.

"כשהגענו למקום ראינו צעיר שוכב על הרצפה ללא הכרה", סיפר אריק, חובש מתנדב ב"איחוד הצלה". "הענקנו לו טיפול רפואי עד להגעת ניידת טיפול נמרץ. אזרחים סיפרו לנו כי הוא הוכה קשות ע"י קבוצה של צעירים שעזבו את המקום". כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירה ופתחו בסריקות נרחבות אחר חשודים במעורבות באירוע.

"הותקפו בפטישים וסכינים"

גל האלימות לא פסח על אזור הצפון. פרמדיקים של מד"א מרחב "ירדן" קיבלו קריאה על מספר פצועים ברחוב יצחק בן צבי, בשיכון ד' בטבריה. על פי הדיווחים, במקום פרצה קטטה בין מספר צעירים, על רקע לא ידוע.

שני צעירים כבני 21 נפצעו באורח קשה מאוד במהלך הקטטה. האחד נדקר ככל הנראה והשני הוכה בראשו בחפץ קהה. פרמדיקים של מד"א העניקו לשניים טיפול ראשוני במקום ופינו אותם לביה"ח, כשהם מורדמים ומונשמים. יוסי אוקנין, ראש סניף "איחוד הצלה" בטבריה סיפר כי "מדובר בשני בני נוער בוגרים שהותקפו בפטישים, סכינים ואלות". בשלב זה הרקע לקטטה אינו ברור והמשטרה פתחה בחקירה.