מעצר החשודים בפרשה, ארכיון
מעצר החשודים בפרשה, ארכיון | צילום: מלון לואי M

עד המדינה מפרשת הברנוער אותר - בגלל ששכח מצית - כך טוען מנהל המלון בו שהה בחיפה. שעתיים לפני שנתפס התקשר חברו של העד ממספר מזוהה, מנהל בית המלון בחיפה חשד והעביר את המספר למשטרה ובאמצעותו אותר עד המדינה בדרום תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנהל מלון לואי בחיפה טל שימרון מספר כי ביום חמישי אחר הצהריים הגיעו עד המדינה וחברו לקבלה של המלון. "קיבלתי אותו שם. החבר הציג תעודת זהות וגם שילם מראש. אני תמיד מנסה לפתח שיחה עם הלקוחות ושאלתי אותם מה אתם עושים בחיפה? עד המדינה אמר שהוא ברח קצת מהבלגן בתל אביב, בא לכאן כדי להתרחק מהרעש", סיפר שימרון, "לא יכולתי בכלל לחשוב או לדמיין שלבלגן כזה הוא מתכוון. השניים היו בני אותו גיל פחות או יותר, מאוד נחמדים נראו לי כמו תיירים שום דבר לא חשוד מדי".

ביום חמישי בלילה הגיעו שני שוטרים לבית המלון ועלו עם המנהל לחדר ששכר עד המדינה. החדר היה ריק, ונשאר רק המפתח על המיטה. מצלמת האבטחה בבית המלון הראתה שהשניים עזבו כמה שעות קודם לכן, בשעה תשע בערב.

"כשעתיים לפני התפיסה התקשר החבר שלו מטלפון מזוהה למלון וענה לו פקיד הקבלה שלי. הוא אמר שהוא שכח מצית בחדר, שאל כבדרך אגב אם היו שוטרים. זה הדליק לי נורה אדומה. פקיד הקבלה אמר לו כי לא היו שוטרים, ואמר שרק מחר הוא יכול לחפש את המצית. החבר השאיר את הטלפון כדי שיחזרו אליו". כעת מסתבר שבאמצעות המספר שנתן חברו של עד המדינה המשטרה איתרה אותו בתל אביב.

האם ניתן היה לתפוס את עד המדינה קודם?

במקביל, נשאלת השאלה האם אפשר היה לתפוס את עד המדינה עוד קודם? מקורבים להנהלת המלון טענו מוקדם יותר היום כי המשטרה תצפתה על תנועותיו בבית המלון בחיפה כבר ביום חמישי, אך פספסה אותו ברגע האחרון. כך, לדבריהם, הוא נותר חופשי יומיים נוספים.

לטענת אותם גורמים, לאחר שנמלט מדירת המסתור ביום חמישי האחרון הגיע העד לבית המלון בחיפה. הוא נכנס לקבלה ביחד עם חבר והשניים עלו לחדר כשכל העת מתעדות מצלמות האבטחה את צעדיהם. גם כשהם יצאו מבית המלון, בערב, המצלמות צילמו את השניים.

מאוחר יותר סיפרו המקורבים להנהלת המלון הגיעו שוטרים לחפש את בנו של הבעלים של בית המלון בבית סבתו - שם שהה. אותם גורמים תהו כיצד יכול להיות שהמשטרה ידעה שבנו של הבעלים נמצא בבית הסבתא, על אף כי אינו רשום כמתגורר אצלה ומעריכים כי תצפתה על המלון.

הלכידה: העד הסתתר בארון מגבות באמבטיה

היום הגיעו בלשים לדירת הסטודיו בה שהה עד המדינה ברחוב יצחק שדה בתל אביב. כשפרצו פנימה הופתעו לגלות את עד המדינה כשהוא מסתתר בתוך ארון מגבות באמבטיה. בתחילה התנגד להתלוות לשוטרים, אך לאחר מכן נלקח לתחנת המשטרה במחוז תל אביב שם ניסו לשכנע אותו לחזור ולהעיד בתיק.

עד מדינה, ברנוער
עד המדינה שנתפס | צילום: חדשות 2

מאוחר יותר רמז מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו כי המשטרה אינה מתכוונת לבטל את הסכם שחתמה עם עד המדינה - למרות בריחתו. בהודעה שפרסם, לאחר שנלכד העד, אמר רב ניצב יוחנן דנינו: "עלינו לוודא שעד המדינה ימשיך בצעד האמיץ בו נקט, על מנת למצות את הדין עם החשודים".

גורם בכיר במשטרה הוסיף כי כתב האישום יוגש בתוך ימים ספורים, בלי קשר אם עד המדינה יחזור לשתף פעולה או לא. גם אם יודיע שאין בכוונתו להעיד בבית המשפט, לא תהיה לכך השפעה מכרעת על התיק, שכן בחקירה חלה לאחרונה התפתחות נוספת והפרשה אינה תלויה כעת רק בעד המדינה.

בריחת עד המדינה בפרשת הברנוער - הסיקור המלא:

המפכ"ל רומז: לא יבוטל ההסכם עם עד המדינה

"המשטרה ידעה היכן העד כבר בחמישי - ופספסה"

עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער נתפס בדרום ת"א

עד המדינה ממקום מחבואו: "אם לא יבטלו את ההסכם - אני חוזר"

בכיר במשטרה: "העד ייתפס בקרוב"

שביל הבריחה - כך נמלט עד המדינה

עד המדינה אחרי הבריחה: "אני בן אדם חי-מת"

פרשת הרצח בברנוער: עד המדינה נמלט מדירת המסתור