התקיפות נגד החיילים החרדים גוברות, ובשל כך במשטרה שוקלים להקים כוח משימה ייעודי שתפקידו יהיה להגן עליהם. במצב הקיים היום, חייל חרדי או דתי במדים שמחליט להיכנס לכמה שכונות בירושלים (בעיקר מאה שערים או גאולה) - מסתכן. היוזמה באה בעקבות תקיפת החייל החרדי אמש (ג') בשכונת מאה שערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר (ד') פנה השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' לעמיתו שר האוצר יאיר לפיד, והציע להקים כוח משימה מיוחד במשטרת ירושלים שמשימתו תהיה למנוע תקיפות כלפי חיילים חרדים בשכונות חרדיות. במשרד לביטחון פנים כבר החלה עבודת מטה שנועדה להקים את כוח המשימה הזה שאמור למנות כ-50 שוטרים.

בלשכתו של השר אהרונוביץ' אמרו כי השר לפיד כבר אישר תוספת תקנים לטובת הקמת הכוח הזה, ובמשרד האוצר אמרו כי הנושא עדיין נמצא בבחינה.

הרמטכ"ל: אירוע חמור, מטפל בו בכל דרך אפשרית

הערב התייחס הרמטכ"ל בני גנץ לתקיפת החייל החרדי אמש, ואמר כי מדובר באירוע חמור. "אני מטפל בזה בכל דרך אפשרית", הבהיר גנץ. "חיילי צה"ל ממלאים את משימותיהם לא למען השטריימל או הכיפה או עבור מי שאין לו אותם, אלא למען כל אזרחי ישראל. החיילים החרדים תורמים לצבא. בתהליך נכון, מתחשב וסדיר, נוכל להגיע להסדר הנכון למדינת ישראל".

מוקדם יותר הערב הוגשה בבית משפט השלום בירושלים הצהרת תובע נגד ארבעת החרדים שנעצרו אמש באותו אירוע. אחד החשודים, קטין, שוחרר למעצר בית. עורך דינו יאיר נהוראי אמר כי הציג לשופטת סרטון שכביכול מבטל את טענות המשטרה. "רואים את מרשי בזירה בורח. הוא היה שם כי הוא גר שם", אמר עו"ד נהוראי. "כל מי שפה לא קשור לתקיפת החייל אלא להתפרעות".

השופטת התייחסה לתיעוד שהובא בפניה והביעה ספק ביכולתם של השוטרים לזהות בוודאות את המתפרעים. "מהתמונות לא נראה שיכול היה להיות קשר עין רציף בין מי שראה התקיפה למי שנעצר", אמרה.