צוותי כיבוי הוזעקו הערב לכביש המחבר בין בשמת טבעון לבין טבעון, כדי לכבות רכב פרטי שעולה באש. שומר בית הספר הסמוך לכביש הזעיק את מכבי האש לאחר שהבחין ברכב הבוער. לאחר שהשתלטו על האש, נדהמו הכבאים לגלות גופת אדם חרוכה בתוך הרכב. צוותי המשטרה שהגיעו למקום התקשו לזהות את מין הגופה ופתחו בחקירה.

מאוחר יותר התגלה שהרכב השרוף מסוג מאזדה בצבע לבן שייך לתושב נצרת, אך לא ניתן היה לומר דבר על זהותה של הנרצחת - מלבד העובדה שמדובר באישה. מבדיקה ראשונית של גורמים מקצועיים, עולה כי מדובר ככל הנראה מגופת אישה בת כ-30 מאחד הכפרים באזור. "המשטרה בודקת את כל כיווני החקירה ועולה החשד שמדובר ברצח של אישה", נמסר לחדשות 2 מדוברות המשטרה במרחב חוף.

לפי החשד האישה נורתה מספר פעמים בידי אלמונים סמוך ליישוב הבדואי בשמת טבעון. לאחר מכן הציתו האלמונים את הרכב ונמלטו מהמקום כשהרכב והאישה שבתוכו עולים באש. האירוע התרחש בכביש שהתנועה בו ערה באופן יחסי. במרחק 200 מטרים מהמקום נמצא בית ספר תיכון. הרכב עצמו נמצא במרחק של מטר מן הכביש והוא בער לעיני עוברים הנוסעים בכביש.

גופתה של האישה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר לצורך זיהוי רישמי, הליך לא פשוט בהתחשב במצבה של הגופה שנשרפה כליל. חקירת האירוע הועברה ליחידה המרכזית חוף שפועלת לאיתור החשודים.