תת-ניצב ניסים אדרי, מפקד מרחב ציון במחוז ירושלים, התייצב הבוקר לשימוע במטה הארצי של המשטרה בעקבות מעורבותו בפרשת עבירות המין המיוחסות למפקד המחוז ניצב ניסו שחם. לאחר השימוע יוכרע עתידו של אדרי במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אדרי הגיע לבניין כשהוא מלווה בעורך דינו, ציון אמיר, אך נכנס מכניסה צדדית. עו"ד אמיר אמר לפני השימוע: "ניתן להליך המשמעתי להתקיים, אני אופטימי וגם הוא אופטימי". במהלך השימוע צפוי אדרי לומר למפקדיו: "לא חטאתי, לא פשעתי אני רוצה להמשיך בהתקדמות המקצועית".

אדרי לא יועמד לדין פלילי

לפני כשבועיים הוחלט שלא להעמיד את אדרי לדין פלילי. התרחישים המסתמנים הם השעייתו עד תום ההליכים, או הדחתו מהתפקיד. במשטרה יש נטייה להחמיר עם אדרי על חלקו בפרשה, ובעיקר על העובדה שבחלקה הראשון של חקירתו, לפני כשלושה שבועות, שיקר כשהכחיש את הטענה שנפגש עם מפקד תחנה שדיווח לו על תלונת שוטרת שהאשימה את ניצב שחם בהטרדתה מינית ובביצוע מעשה מגונה בה.

תנ
צילום: חדשות 2

בשעותיה הראשונות של החקירה אישר אדרי כי התקיים מפגש בינו לבין אותו מפקד תחנה, אבל התעקש כי שום תלונה בנושא לא עלתה בשיחה שקיים עמו. רק בעימות שנערך הוא הודה כי אכן נמסר לו באותה ההזדמנות מידע על עבירות המין שביצע לכאורה שחם – ובחר שלא לדווח על כך.