הלם בחיפה: הרב בני הסה, מנכ"ל חברת קדישא בעיר, נורה אמש למוות בכניסה לבניין מגוריו ברחוב סיני. אשתו שהייתה עדה לאירוע כולו - לא נפגעה מיריות המתנקש. הסה אוים בעבר והיה מעורב בסכסוכים עם חברות קדישא אחרות על רקע שליטה בקרקעות. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

שרשרת ההתנכלויות נגד הסה החלה כבר בשנת 2004 כשאלמונים הציתו את דלת ביתו. כמה חודשים לאחר מכן שפך אלמוני חומצה על פניו, וגרם לו לנזק רב באחת מעיניו. הסה, שמשמש סגן-אלוף במילואים ביחידת הקבורה של הרבנות הצבאית, אף שכר בעבר מאבטח לתקופה קצרה. כשחש שהוסר האיום מעליו, הפסיק להסתובב עם אבטחה. אמש ההחלטה עלתה לו בחייו.

הערכה: סכסוך על רקע מחירי קבורה

בני הסה ז"ל (צילום: עמית מגל, ידיעות אחרונות)
הרב בני הסה. סכסוך על שטחי קבורה? | צילום: עמית מגל, ידיעות אחרונות

חבריו של הסה מספרים הבוקר כי לאחרונה הוא הביע בפניהם חשש שאלמונים מנסים לפגוע בו. חששותיו נבעו ממספר סכסוכים בהם היה מעורב בנושא הקבורה בחיפה. כחלק מתפקידו היה אחראי הרב הסה על הקצאת מקומות קבורה בעיר הסובלת ממצוקה בנושא.

מחירי הקבורה בחיפה האמירו בשנים האחרונות וגורמים שונים במשטרה מעריכים כי יש קשר בין הויכוחים שהיו להסה בנושא. חברים אחרים של הרב הביעו את מורת רוחם וטענו כי המשטרה ידעה על המצב, אולם לא עשתה די כדי להגן עליו לאחר הפגיעות הקודמות.

"אין ספק שהיורה הגיע במטרה לחסל אותו"

זירת רצח בצפון, ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח בחיפה | צילום: חדשות 2

"מצאנו את הקורבן שוכב עם פגיעות בכל חלקי פלג גופו העליון, עם פגיעה רב מערכתית", סיפר לחדשות 2 באינטרנט הפרמדיק שהגיע לזירת האירוע, רועי אוטמגזין. "התחלנו לבצע בו פעולות החייאה ממושכות, אך לאחר 40 דקות של ניסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

במשטרת חיפה חוקרים את נסיבות האירוע. בין השאר נבדק האם מדובר בשוד שהסתבך או ברצח מתוכנן מראש על רקע עיסוקו של הסה. "כרגע אנחנו בודקים את האירועים מהעבר כרקע לאירוע היום, אבל בדרך בודקים כיוונים נוספים", אמר סגן מפקד מרחב חוף במשטרה, נצ"מ ג'מאל חכרוש. "אין ספק שמי שירה באיש הגיע למקום במטרה לפגוע בו ולחסל אותו. נראה שהוא ארב לו זמן מה, עקב אחר תנועותיו ולמד את שגרת ההתנהלות היומיומית שלו".

בעקבות הרצח שורר הלם בקהילה הדתית בחיפה. בין אלו שהגיעו לזירת האירוע היה גם שר המדע והטכנולוגיה דניאל הרשקוביץ, שהכיר את הסה אישית. "מדובר באדם משכמו ומעלה, ישר כסרגל. איש מאוד מוכר ומאוד אהוב בציבור החיפאי. כמו כולם גם אני המום", אמר הרשקוביץ. "הרוצחים השפלים קטלו אישיות ציבורית מוכרת ואהודה בחיפה".

גם יו"ר חברה קדישא בחיפה, הרב ישראל רוזנטל, סיפר כי הסה היה אדם משכמו ומעלה. "איש הגון מאין כמוהו", הדגיש רוזנטל שהתקשה לעכל את הבשורה: "אני בקושי עומד, אין לי מילים, איך זה יכול להיות? אין בן אדם שיכול לבוא ולהגיד: 'הוא עשה לי רע'".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק