נמשכת חקירת האסון בהר הרצל: מפיק טקס יום העצמאות נעצר הערב על ידי משטרת ירושלים. העצור יובא לחקירה בתחנת המשטרה בניסיון לשפוך אור על הנסיבות שהובילו למותה של צעירה ולפציעתם של נוספים. מלבדו נעצרו עד כה ארבעה חשודים נוספים בפרשה.

מוקדם יותר פורסם כי בעקבות קריסת גשר התאורה אתמול בהר הרצל, שהוביל למותה של הקצינה סגן הילה בצלאל ז"ל, הוחלט לפרק את כל במות הטקסים ליום הזיכרון בעיר. הסיבה: יצחק צוקר, יועץ הבטיחות שייעץ להקמת הבמה בהר הרצל, הוא גם היועץ של כלל במות האירועים ברחבי העיר ואורן ורשבסקי, מהנדס הבמה בהר הרצל לקח חלק בפרויקטים רבים בעיר.

בעקבות האסון אתמול, מינה משרד הביטחון יועץ בטיחות שיבדוק את המתחם המרכזי של טקס הזיכרון. הבדיקה העלתה כשלים חמורים, שבעקבותיהם החליטו לפרק את הבמות ולהקים חדשות תחתן.

מכיוון שצוקר נתן אישורים רבים לבמות בעיר, ביטל העירייה את כל האישורים, משום שבטיחות הבמות עומדת בסימן שאלה. באשר לאירוע המרכזי, נבדקות שלוש אפשרויות: לקיים אותו בהר הרצל למרות האסון, אפשרות שנראית פחות סבירה, לקיים אותו באצטדיון האוניברסיטה בגבעת רם או, ביוזמתו של יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, לקיים את הטקס ברחבת הכנסת, שכן ערב לפני כן מתקיים בה אירוע "שרים לזכרם", כך שתהיה תשתית מספקת מראש.

ייתכן שהאישום נגד החשודים יוחלף להריגה

זירת האירוע בהר הרצל, אתמול
זירת האירוע בהר הרצל, אתמול | צילום: יוסי זילברמן

בתדרוך שערכה היום משטרת ירושלים בנוגע להתפתחות חקירת אסון קריסת עמודי התאורה בהר הרצל אתמול, נראה שקיימות סתירות בין עדויות המעורבים בפרשה. לטענת גורמים במשטרה, ייתכן שבשל חומרת האירוע יוחמר החשד נגד המעורבים להריגה.

במשטרה מעריכים היום כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה וכי החקירה נמצאת רק בראשיתה. בנוסף טוענים גורמים במשטרה, כי ייתכן שבשל שרשרת הכשלים ועוצמתם, ישודרג החשד נגד המעורבים מגרימת מוות ברשלנות להריגה.

במהלך התדרוך שנערך במגרש הרוסים בירושלים עדכן נצ"מ חיים בלומנפלד, מפקד מרחב מוריה: "אנחנו מדברים על עדויות רבות, ויש לנו סתירות, אבל אנחנו מתכוונים להפוך כל אבן כדי להגיע לחקר האמת. יש סתירה מהותית בין כל העדויות. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע ככל שנידרש".

נצ"מ בלומנפלד הוסיף: "ניתן להצביע על שורת כשלים אנחנו בוחנים את החקירה מתכנון, הביצוע ועד לרגע הקריסה. אנחנו לא מגבילים את עצמנו, אנחנו נהפוך כל אבן. אני לא מתכוון לכל פרט אולם אנחנו נבדוק כל טענה וכל מידע שהתקבל בנושא"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק