בזמן שבבית החולים "שיבא" שבתל השומר ממשיכים הרופאים להילחם על חייו של הפעוט בן ארבעת החודשים ואחותו התאומה, האריך בית משפט השלום בתל אביב ב-48 שעות את מעצרם של ההורים החשודים בהתעללות בחסרי ישע.

מדברי נציג המשטרה בדיון עולה כי אין לחוקרים ראיות לגבי מי מבין ההורים פגע בילדים. שופט השלום יובל גזית אמר במהלך הדיון כי "אין אינדיקציה על תאריך ספציפי בו בוצעה הפגיעה, אך מדובר בשבועות האחרונים". במהלך היום ביצעו החוקרים חיפוש בביתם של ההורים ובנוכחותו של האב, והחרימו את מחשבו האישי בניסיון לגבש ראיות כלשהן להתעללות.

סניגורם של ההורים, עו"ד ציון אמיר, אמר כי מדובר בטרגדיה גדולה. "אחרי טיפולי פוריות אינטנסיביים, הם מצאו את עצמם במרכזה של דרמה", ציין עו"ד אמיר. "כל זאת כשהתקשורת מגלה עניין רב... מדובר באנשים נורמטיביים שכעת מרוסקים לחלוטין".

"תיק קשה מאוד ולא חד-משמעי"

ההורים נעצרו אתמול יחד עם סבתם של התאומים, אחרי שממצאי בדיקה שנערכה בגוף הפעוטות בבית החולים "ספרא" לילדים קבעו כי החבלות החמורות נגרמו להם בשל טלטול - ולא בעקבות מחלה. הבוקר הוחלט לשחרר את הסבתא בתנאים מגבילים שלפיהם נאסר עליה ליצור קשר עם הורי הפעוטות וכן היא הונחתה שלא להתקרב למקום אשפוזם של נכדיה.  

לאורך כל היום נמשכה חקירת ההורים, כשהעבירה המיוחסת להם היא התעללות בחסרי ישע. אחר החוקרים אמר לחדשות 2: "מדובר בתיק קשה מאוד והיא אינו חד-משמעי". גורם משטרתי אחר הנוגע לפרשה אמר כי למרות ממצאי הבדיקות, נסיבות הפגיעה בפעוטות הן עדיין בגדר "תעלומה לא ברורה".

ההורים, מצדם, ממשיכים להכחיש בתוקף שהיו אחראים לפגיעה בילדיהם. בחקירתם הותירו השניים רושם של אנשים נורמטיביים, והם השיבו לשאלות השוטרים כשהם בוכים, המומים, מוכי אבל - אולם עדיין מתקשים לספק גרסה שיכולה לפזר את הערפל מעל הפרשה.

למרות מצבם הקשה של ההורים, הטיחו בהם החוקרים את ממצאי הדוח הפתולוגי ואת מסקנות הבדיקה שנערכה בגוף התינוקות בבית החולים - אולם אלה מתעקשים כי אינם יודעים מה הביא את הפעוטות למצב שבו הם שרויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק