כיסא התינוק, בתוך הרכב שנגנב
כיסא התינוק, בתוך הרכב שנגנב | צילום: יוסי זילברמן

"ראיתי שהיא מתקשרת אלי שוב ושוב, אבל כשחזרתי אליה היא לא ענתה לי", כך הבין יעקב אברמס, בעלה של האישה שנחטפה היום ברכבה יחד עם בנה הפעוט סמוך לירושלים. "חמותי ירדה לתדלק והגנב פשוט נכנס לאוטו והתחיל לנסוע, היא צרחה עליו שיעצור וייתן להם לרדת, אך הוא המשיל בנסיעה".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?

"כשראתה שזה לא עוזר היא פתחה את החלון וצעקה לנהגים בכביש: 'תעזרו לי!', בתגובה הוא שלף סכין ודקר אותה בזרוע", הוסיף האב. "הראש של הבן שלי היה מונח על אותה זרועה במרחק של סנטימטרים ממקום הדקירה".

נסער מהסיטואציה שיכולה הייתה להסתיים בפציעתו הקשה של בנו, תיאר אברמס את הדקות הקשות שעברו עליו עד שהבין שהנסיעה המפחידה הסתיימה ללא פגע. "הייתי באטרף, ברגע שהבנתי שהן שם, יצאתי במהירות לחיזמה כדי לראות שהן בסדר, מצאתי אותן שם ואת חמותי שהגיעה במכונית אחרת".

גנב רכב – עם אם ותינוק בתוכו

האם ובנה הפעוט ניצלו בנס לאחר ששודד פלסטיני נכנס לתוך הרכב שבו נסעו, שעה שעצר בתחנת דלק בכפר ערבי צפונית לירושלים. לאחר שהחל בנסיעה גילה כי במכונית ישבו אישה ותינוק בן שנה. לאחר מאבק שהתפתח בין האישה לשודד התנגש הרכב במעקה בטיחות, והחשוד במעשה נמלט מהמקום.

האירוע התרחש בכפר חיזמא הנמצא סמוך לירושלים. מחקירה ראשונית עולה כי אב המשפחה השאיר את הרכב פתוח בזמן שעצר בתחנת הדלק, והאם והתינוק שהיו עימו נשארו לחכות ברכב. לפתע, הגיח השודד שנכנס למושב הנהג והחל בנסיעה.

האם אינה נבהלה, והחלה להתעמת עם השודד תוך כדי נסיעה. במהלך המאבק ביניהם הוא אף הוציא סכין, דקר אותה בידה ופצע אותה קל. כעבור זמן קצר איבד הנהג ככל הנראה את השליטה על הרכב, והתנגש במעקה בטיחות. לאחר התאונה הוא יצא מהרכב ונמלט לכיוון הכפר ענאתא.

מחקירה ראשונית עולה כי האם ניסתה לחייג לבעלה מהטלפון הנייד שהיה ברשותה, אך הקו התנתק. במהלך הנסיעה זיהה נהג שנסע לצד הרכב כי האישה נמצאת במצוקה, וניסה לפגוע במכונית קלות כדי להסית אותה הצידה. לבסוף כאמור, פגע הרכב במעקה הבטיחות וכך נעצר. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום ופתחו בסריקות אחר החשוד.