המאבק באלימות בחברה הערבית: תיעוד ששודר במהדורה המרכזית בשבוע שעבר, שבו נראה עימות בין שוטרים לבין מפגינים ערבים, הוביל היום (שני) לפנייה לשר לביטחון הפנים. ח"כ ד"ר יוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת פנה במכתב לארדן ודרש לפתוח בחקירה נגד השוטרים שתועדו מכים את המפגינים בצד הכביש. במשטרה טוענים כי אחד המפגינים תקף שוטר והתיעוד לא מציג את האירוע במלואו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התיעוד שודר ביום חמישי האחרון, בזמן המחאה שנעה מהגליל לירושלים. בסרטון שצילם רועי קסטרו נראים השוטרים כשהם פועלים באלימות. בשאילתא לשר דרש הח"כ לדעת "האם מקרה תקיפת המפגינים המתואר מוכר למשטרה? מדוע לא לפתוח בחקירה באופן מיידי נגד השוטרים שתקפו את המפגינים?"

ח"כ ג'אברין (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
פנה לארדן. ח"כ יוסף ג'בארין | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

וכך תיאר את הח"כ את האירוע, בהתבססות על התיעוד ששודר במהדורה: "כאשר הגיעה השיירה לכניסה לירושלים כוח משטרתי דרש מאחד הנהגים לעצור בצד הכביש וכאשר הציגו שני הנוסעים את תעודות הזהות שלהם הם הותקפו באכזריות על ידי השוטרים ונלקחו לחקירה בתחנת המשטרה במבשרת ציון. השניים שוחררו באותו לילה כאשר סימני האלימות המשטרתית נראים בבירור עליהם".

מתמהמה. השר ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
הח"כ לארדן: "אירוע חמור" | צילום: פלאש 90, חדשות

ג'בארין הוסיף: "פגשתי את שני העצורים מייד עם שחרורם מתחנת המשטרה באותו לילה וראיתי אישית עליהם את סימני האלימות של השוטרים". הח"כי הוסיף: "כל אלימות משטרתית היא חמורה ומגונה". לדבריו המקרה המתועד "חמור שבעתיים" מכיוון שהאלימות הופנתה כלפי מוחים נגד אלימות ונגד תפקוד המשטרה. "מדובר במקרה חמור ויש למצות את הדין עם השוטרים התוקפים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בתיעוד חלקי שאינו מציג את האירוע למן תחילתו. במהלך המחאה שהתקיימה היום על כביש מספר 1, רכבים שהשתתפו בשיירה החלו לחסום את ציר התנועה. שוטר שפעל במקום זיהה את אחד החשודים מניף סממנים אסורים המהווים עבירה על חוק המאבק בטרור ולכן הורה לנהג לעצור בצד הדרך וביקש להפסיק את ביצוע העבירה. אז השוטר הותקף על ידי הנוסע ובתגובה הגיעו שוטרים נוספים שעצרו אותו בגין תקיפת שוטר ואת חברו בשל ניסיון להכשיל את המעצר. אנו רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בשוטרים המבצעים פעילות אכיפה כחוק ובהתאם נפעל למצות עמם את הדין".