אונס בת ה-5 בעיר מודיעין עילית: על פי החשד הילדה נאנסה לפני כשבועיים וחצי בדרכה לגן, אך תלונה לא הוגשה למשטרה וההורים מסרבים לשתף פעולה. גם מגן הילדים ומבית החולים שבו טופלו לא הצליחו השוטרים לקבל מידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חקירה ראשונית העלתה כי המקרה התרחש לפני כשבועיים וחצי, בעת שהילדה עשתה דרכה לגן הילדים שבו היא לומדת. החשוד ניגש אליה והוביל אותה למקום סגור - שם כלא אותה וביצע בה את זממו. מאוחר יותר הגיעה הפעוטה אל המוסד החינוכי, שם הבחינו בסימני חבלות על גופה.

בשבועות האחרונים עדים תושבי העיר מודיעין עילית - עיר חרדית עם 60 אלף תושבים - לתופעה מדאיגה שהולכת ומתגברת. מקרים של תקיפות מיניות מושתקים, ככל הנראה על ידי רבנים. התושבים נאלצים לשתף פעולה, אחרת הם חשופים לנידוי ולהתנכלות, אך הורים רבים במודיעין עילית מודאגים.

"מנסים לשמור על עיר נקייה"

"בתור הורים אנחנו כועסים על כך שהגננת לא דיברה על זה. ההנהלה עצמה השתיקה את הסיפור", סיפרה אמא לילד בגן אליו הולכת הילדה שנאנסה. "זכותנו לדעת על הסיפור, להיות מודעים לזה שטיפוס כזה מסתובב לנו בשכונה. מה שברור הוא שהילדים שלי לא ילכו יותר לגן לבד. זה מזעזע".

כחלק ממה שנראה כתופעה בעיר, ביום חמישי הקרוב יוגש כתב אישום נגד חשוד בגין תקיפה מינית, מעשים מגונים ומעשי אינוס ב-18 ילדות, בהן שתיים מבנותיו. חקירה נוספת שמנהלת המשטרה בימים אלה היא סביב אונס של ילד בן 5.

"שומעים פה מקרה אחרי מקרה של ילדים שעוברים התעללות", מספרת תושבת העיר שביקשה להישאר בעילום שם. "יש פה חוסר שליטה על הנושא הזה ואין טיפול, אז אני מפחדת על הילדים שלי. זה יכול לקרות פה לכל ילד שנמצא ברחוב. יש פחד בשכונה".

תושבת העיר מעידה בין היתר על מדיניות ההסתרה החמורה שמנהיגים הרבנים בעיר: "ברגע שסיפור כזה מגיע לרבני המקום, הם טוענים שיטפלו במקרה. אבל אז השם של המתלונן מופץ ברחוב והקהילות מתנכלות לאותה משפחה. אנשים שואלים את המתלוננים איך העזו לעשות כזה דבר. הם מנסים לשמור על עיר נקייה".