זירת הרצח בבית האבות בכפר סבא
זירת הרצח בבית האבות בכפר סבא | צילום: חדשות 2

מה הוביל מטפל פיליפיני של קשישה בת 82 לרצוח אותה ואז לקפוץ מהגג? פרטים חדשים מחקירת פרשת הרצח בבית האבות "מגדלי הים התיכון" בכפר סבא לפני כשבועיים, מעלים חשד שהמטפל ניסה לאנוס את הקשישה לפני שנרצחה, וחנק אותה למוות לאחר שניסתה להתנגד.

בדיון שהתקיים היום בבית משפט השלום בכפר סבא בהארכת מעצרו של החשוד, טען נציג המשטרה כי לצד החשד שרצח את הקשישה, הוא גם ביצע בה עבירות מין לפני ששם קץ לחייה. על פי החשד, היא ניסתה להתנגד, ואז חנק אותה החשוד בעזרת כרית. זמן קצר לאחר מכן, נמלט המטפל מחדרה וקפץ מהגג במהלך המרדף אחריו. בתום הדיון הוחלט להאריך את מעצרו בחמישה ימים.

מאז הקפיצה אושפז החשוד בן ה-30 בבית החולים בילינסון, שם שהה בתרדמת. בימים האחרונים הוא התעורר, אז זכה לקבלת פנים מהשוטרים שעצרו אותם במקום. הוא הובל לחקירה ממיטתו בבית החולים, והושב לאשפוז בסיומה תחת השגחת המשטרה.

המטפל ראה את השוטרים - וקפץ מהגג

הטרגדיה אירעה בסוף החודש שעבר, כשבתה של הקשישה הגיעה לבקר את אמה בבית האבות ומצאה אותה ללא רוח חיים ועליה סימני אלימות קשים. כוחות משטרה שהוזעקו למקום פתחו בחקירה בחשד לרצח. במקביל נתפס אזרח הפיליפינים שניסה לשים קץ לחייו בקפיצה מהגג. מצבו הוגדר אז קשה.

במשטרה פתחו בסריקות אחר העובד המסייע לקשישה, בעקבות דיווחים על כך שהוא ברח. כעבור זמן קצר זיהו אותו השוטרים כשהוא קופץ מגג המבנה. סנ"צ שי אזולאי, מפקד משטרת כפר סבא, סיפר כי "בזמן שאנחנו מחפשים את העובד שברח מהמקום, שוטרים החלו לסרוק חדר חדר, וכשהגענו לגג הוא זיהה את השוטרים וקפץ מהמרפסת לכיוון בית הזקנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק