הפעילים, ההורים והמשטרה (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
הפעילים, ההורים והמשטרה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

מחאה מדממת ביום העצמאות: מהומה נרשמה היום (ג') בפארק הירקון, כשמספר פעילי זכויות בעלי חיים הגיעו למקום על מנת לעורר פרובוקציה מחליאה במיוחד - במסגרתה הקימו מנגל כדי לדמות צליית פגרים של חתולים ועכברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעילים, חברי הארגון הקיצוני זב"ח 269, ניסו להפריע לחוגגים הרבים שציינו בפארק את יום בעצמאות בעשרות מנגלים הפזורים על הדשא. הם הניחו את הפגרים פשוטי העור לעיני כל, ואף קראו לילדים, חלקם צעירים מאוד להתבונן במחזה המזעזע.

תוך דקות ספורות החלו להתאסף מולם עשרות הורים זועמים, ואף החלו להתעמת איתם. המשטרה הוזעקה למקום והצליחה להפריד בין הניצים, ולחלץ את פעילי זכויות בעלי חיים. 13 מהם עוכבו על ידי השוטרים בחשד להתעללות בבעלי חיים, התעללות בחסרי ישע והפרת הסדר הציבורי.

"הם הגיעו לפארק עם ארגזים, הוציאו את הפגרים וקראו לילדים לבוא לראות את זה", סיפרה אלינור, עדת ראייה למקרה בשיחה עם חדשות 2 .Online "ההורים החלו להתקומם ולצעוק עליהם, התפתח עימות שגלש לפסים אלימים. היה שם המון בלאגן שהרים חצי מהפארק על הרגליים. ראיתי את אחד החתולים, זה היה מראה דוחה".

ארגון זב"ח 269 הוא ארגון קיצוני למען זכויות בעלי חיים. פעיליו ידועים בפעולות הפרובוקטיביות שבהן הם נוקטים אחת לכמה חודשים. לאחרונה הציבו ראשים כרותים של בעלי חיים בשורה של כיכרות ברחבי המדינה וצבעו בדם אתרים נוספים. הפעילים החשודים שנעצרו היום צפויים להיות מובאים מחר לדיון בבית המשפט.